banner15

WhatsApp'ta görüntülü konuşma dönemi başlıyor

1 milyarı aşkın kullanıcı, artık görüntülü konuşmayı da WhatsApp üzerinden yapabilecek.

WhatsApp'ta görüntülü konuşma dönemi başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ocak 2010 yılında hayatımıza giren ve her geçen gün büyüyerek kullanıcı sayısının 1 milyarı aştığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta artık yeni bir dönem başlıyor.

Android işletim sisteminde WhatsApp beta test programı kullanan bazı kullanıcılara video arama özelliği geldiği öğrenildi. WhatsApp, test ettiği bu özelliği tüm kullanıcıları açtığı vakit hiç şüphesiz, görüntülü konuşma alanındaki en büyük rakipleri Skype, FaceTime, Hangouts ve Facebook Messenger için en büyük tehdit olacak. Diğer taraftan WhatsApp hali hazırda Facebook'un çatısı altında olacağı için görüntülü konuşma özelliğini Messenger ile birlikte domine edecek gibi görünüyor.

Tabii bu özelliğin WhatsApp'a geleceği henüz kesin değil. Zira görüntülü konuşmaya dair resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat beta sürümünde test olarak kullanıma sunulması, çok yakında bu özelliğin tüm kullanıcılar için geleceğini gösteriyor.

WhatsApp, geçtiğimiz hafta da bilgisayar için tasarladığı uygulamasını piyasaya sürmüştü. WhatsApp Web gini QR kodu ile kullanılan uygulama sayesinde, internet tarayıcısına olan bağlılık ortadan kalkıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 20:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48