banner15

Yahudi lobisinde Kurtlar Vadisi depremi!

'Kurtlar Vadisi Irak' filminin menajerlerinden Mehmet Çelebi’nin İsrail lobi şirketinin bağışçısı olduğu ortaya çıktı

Yahudi lobisinde Kurtlar Vadisi depremi!

'Kurtlar Vadisi Irak' filminin yabancı oyuncularına menajerlik yapan Mehmet Çelebi’nin ABD’deki ılımlı İsrail lobi şirketi J Street’in bağışçısı olduğu ortaya çıktı. Amerika’da AIPAC ve ADL gibi güçlü Yahudi lobilerine alternatif olarak kurulan ve Gazze, İran, Filistin barışı ve Yahudi Yerleşkeleri gibi konulardaki ılımlı görüşleriyle İsrail’in şahin kesimini kızdıran J Street adlı Yahudi kuruluşuna bağış yapan kişilerin listesinin internete sızması İsrail’i karıştırdı. Lobi şirketinin en büyük destekçisinin Soros ailesi olduğu, diğer bağışçıların ise tartışmalı isimler olduğu ortaya çıktı.

'İÇİMİZDEKİ HAİNLER'

Bağışçılar arasında 250 dolar gibi çok küçük bir miktarla da olsa Kurtlar Vadisi Irak filminde yabancı oyuncuların menajerliğini yapan Mehmet Çelebi’nin de bulunması J Street’i eleştiri oklarının hedefi yaptı. İsrailli doktorları Iraklı mahkumların organlarını çalarken gösteren filmin yapımcısının bu lobinin destekçileri arasında olduğunu belirten sağ basın “İçimizdeki hainler ortaya çıktı” diyerek J Street’i vatan hainliğiyle suçlayacak kadar ileri gitti.

Çelebi daha önce de Hillary Clinton’un başkanlık kampanyasında yer almış ancak aynı film nedeniyle Hillary tarafından kampanya dışında bırakılmıştı.

Kaynak: HT

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 13:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48