banner39

Yalçın Akdoğan: Öcalan'ın mesajı tahrik etti

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'Süreçte kırılganlığa neden olduğu' gerekçesiyle Kobani eylemlerini eleştirerek Öcalan'ı olayları tahrik etmekle suçladı

Genel 23.10.2014, 00:14 23.10.2014, 14:00
Yalçın Akdoğan: Öcalan'ın mesajı tahrik etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kobani olaylarında Abdullah Öcalan'ın rolü olduğunu söyleyerek, "Bu olaylarda HDP yanlış yapmıştır. Bu olayların fitilini ateşlemiştir. Ben Öcalan'ın rolü olduğunu düşünüyorum. Öcalan'ın verdiği mesajın, bu olayları tahrik ettiği kanaatindeyim. HDP ve bütün bileşenleri, bu konuda bu muhtevayı yol haritasını Eylül ayında görmüştür" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, NTV yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kobani olaylarına değinen Akdoğan, "Bu olaylarda HDP yanlış yapmıştır. Bu olayların fitilini ateşlemiştir. Ben Öcalan'ın rolü olduğunu düşünüyorum. Genel bir gidişat oluyor. Bir rüzgar oluyor Kandil'den, HDP'den başka bir yerden. Öcalan da boşa düşmemek için buna suyun akışına kendisini bırakıyor. Ona göre bir pozisyon alıyor. Bu zaman zaman bazı olaylarda yaşandı. Ama bu olayda, böyle olduğu kanaatinde değilim. Öcalan'ın verdiği mesajın, bu olayları tahrik ettiği kanaatindeyim. HDP ve bütün bileşenleri, bu konuda bu muhtevayı yol haritasını Eylül ayında görmüştür. Bu illa bir şeyi vermek anlamına gelmiyor. Neticede bu konu görülmüştür. Konuşulmuştur. Kandil'e de aktarılmıştır. Onun üzerine tamam bu asayiş olaylarını bitirmek, Kandil vesaire gereken adımları atacak. Biz görmedik, bilmedik, duymuyoruz demeleri hiç anlamlı değil. Bizim biraz da kızgınlığımız bu konular konuşulmuş ve anlaşılmış olmasına rağmen olayların durması yerine daha da tırmandırılmasıdır" diye konuştu.

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?