banner39

Yalçın Akdoğan'dan PKK'ya 'hile' suçlaması

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, çözüm süreciyle ilgili olarak, "Top bir süredir HDP'nin sahasında. HDP top çeviriyor, 4 Şubat'tan beri Kandil de topu patlatmaya çalışıyor" dedi

Genel 24.02.2015, 22:19 25.02.2015, 09:29
Yalçın Akdoğan'dan PKK'ya 'hile' suçlaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Yunus Emre Kültür Merkezindeki AK Parti Altındağ İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda, hükümetin Çözüm Süreci'ni nihayete erdirmekte kararlı olduğunu belirtti.

Hükümetin iradesi ve kararlılığının tam olduğunu dile getiren Akdoğan, şöyle konuştu:

"Ama biz aynı kararlılığı, dürüstlüğü, iradeyi herkesten görmek istiyoruz. Bu mesele, seçim hesaplarına kurban edilecek bir mesele değildir. Biz meseleyi seçim hesaplarıyla ucuz siyasi hesaplarla ele almıyoruz. On binlerce insan hayatını kaybetmiş, akan kan dursun diyoruz, akan göz yaşı dinsin diyoruz, analar ağlamasın diyoruz. Bu, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü için, bekası için bu sorunlardan kurtulmamız gerekiyor. Bu yüzden bu süreci başlattık. Bülent Bey'in dediği gibi top bir süredir HDP'nin sahasında. HDP top çeviriyor 4 Şubat'tan beri Kandil de topu patlatmaya çalışıyor. Bakalım ne olacak göreceğiz ama hükümet durduğu yerde kararlı bir şekilde dimdik durmaya devam ediyor."

İÇ GÜVENLİK PAKETİ

TBMM Genel Kurulunda İç Güvenlik Paketi görüşülürken yaşananlara değinen Akdoğan, kesinlikle yan yana gelemeyecek olanların, kol kola geldiklerini ve saf tuttuklarını ifade etti.

Akdoğan, "HDP, CHP, MHP nasıl Meclis'i eylem alanına çevirdiler. Nasıl kol kola hareket ediyorlar. Nasıl statüko cephesi kurdular, izliyorsunuz. Açıkça söylüyorum: Bu cephenin arkasında yine vesayet odakları var, paralel yapı var. Onlar çalıyor, onlar oynuyorlar. Çünkü biliyorlar ki bu reform paketi yasalaştığında Türkiye'de darbeler dönemi tarihi karışacak, vesayet özlemleri suya düşecek. İster derin devlet yapılanmaları ister paralel devlet yapılanmaları ister KCK türü yapılanmalar, onların hiçbirine eyvallah etmeyiz. Hepsinin hevesleri kursaklarında kalacak. Bu yüzden vesayetçi anlayışın safında kümelenmiş durumdalar" değerlendirmesinde bulundu

"VESAYET DE DARBECİLİK TE PARALELCİLİK TE BU ÜLKEDE BİTECEK"

Akdoğan, jandarmanın İçişleri Bakanlığına bağlanmasının, tarihi bir sivilleşme adımı olduğuna dikkati çekti.

Emniyetin yapısal dönüşüme uğratılmasının, tarihi bir reform hareketi olduğuna işaret eden Akdoğan, şunları kaydetti:

"Kamu düzenini güçlendirecek güvenlik tedbirlerinin geliştirilmesi büyük oyunları bozacak bir adımdır. Bu yüzden çok rahatsızlar. Farklı amaçlarla farklı korkularla işbirliği yapıyorlar. Ama korkunun ecele faydası yok. Vesayet de darbecilik de paralelcilik de bu ülkede bitecek. Sadece milletin iradesi hakim olacak. Hukuk galip olacak, demokrasi kazanacak, milli irade üstün olacak. Başka yol yok. Bu paketi özgürlüklere karşı bir düzenleme gibi takdim ediyorlar. Hükümetin farklı görüşlere tahammül edemediğini söylüyorlar. Evet, Türkiye'de tahammül, sindirememe, hazımsızlık sorunu var. Ama bu hükümetin değil, bu seçkinlerin tahammülsüzlüğüdür. Elitleri, jakobenlerin, kendisini beyaz, asil, ayrıcalıklı görenlerin tahammülsüzlüğüdür. Halkın değerlerini hor gören, toplumun gerçeklerini kabullenmeyen, çoğunluğun düşüncelerine, farklılıklarına saygı duymayan mutlu azınlığın ürettiği bir sorundur bu."

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?