banner39

Yalçın Küçük'e 16 duruşmadan men

Mahkeme heyeti, "Odatv" davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük'ün 16 celse duruşmalardan men edilmesine karar verdi

Genel 26.05.2012, 00:57 26.05.2012, 09:25
Yalçın Küçük'e 16 duruşmadan men

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

''Ergenekon'' davasına bakan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Serdar Öztürk ve Durmuş Ali Özoğlu'nun esasa ilişkin son savunmalarını yapana kadar, bu davadan tutuksuz yargılanan ''Odatv'' davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük'ün de 16 celse duruşmalardan men edilmesine karar verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tanık olarak dinlenilen Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Dairesi Başkanı Bülent Orakoğlu, hakkında beyanlarda bulunduğu sanık ve avukatlar tarafından yöneltilen soruları cevapladı.

Sanık Yalçın Küçük de Orakoğlu'na soru yöneltmek istedi. Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, ''Sanığın sizinle ilgili beyanı yok'' diyerek, sorularını yazılı vermesini söyledi.

Yalçın Küçük, elinde kitaplarla sanık sıralarının önüne yürüyerek soru sormak için ısrar edince Başkan Özese, Küçük'ün dışarı çıkmasını istedi.

Küçük'ün direnmesi üzerine Özese, görevliler tarafından çıkarılması yönünde talimat verdi. Kolundan tutarak kendisini dışarı çıkarmak isteyen görevlilere direnen Küçük, ''Sorularımdan korkuyorsunuz?'' diye bağırarak, salondan ayrıldı.

Tutuksuz sanık Yalçın Küçük'ün tanığa soru yöneltirken uyarılara uymayarak bağırdığını kaydeden mahkeme heyeti, Küçük'ün de duruşma düzenini bozucu davranışları nedeniyle 16 celse duruşmalardan men edilmesine hükmetti.

Duruşma, 28 Mayıs Pazartesi gününe ertelenirken, davanın görüleceği 28 ve 29 Mayıs'ta sanık ve avukatların talepleri alınacak.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?