banner39

Yaralı er çatışma anını anlattı

Hakkari'de önceki gün meydana gelen çatışmadan yaralı kurtulan er Ömür Arslan, ailesine kavuştu. Arslan, çatışma anını da anlattı

Genel 23.06.2012, 15:33 23.06.2012, 15:35
Yaralı er çatışma anını anlattı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Yeşiltaş Karakolu'na PKK tarafından yapılan saldırıdan hafif yaralı olarak kurtulan askerlerden Piyade Er Ömür Arslan, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)'ndeki tedavisinin ardından memleketi Trabzon'a geldi. Memleketine gelir gelmez ilk olarak aynı çatışmada hayatını kaybeden arkadaşı Ali Yasin Erosmanoğlu'nun mezarını ve ailesini ziyaret eden Arslan, daha sonra evlerine giderek ailesi ve yakınlarıyla kucaklaştı. Arslan, İnönü Mahallesi 1 Nolu Düzen Sokak'taki evlerinde ziyaretçilerinin geçmiş olsun dileklerini kabul ederken, bina ve sokak Türk bayrakları ile donatıldı.

OĞLUNUN YANINA YARDIMLA GİDEBİLMİŞ

Piyade Er Ömür Arslan'ın ailesine kavuşması bir dramı da ortayı çıkarttı. Kalorifercilik yapan ve 600 lira maaşla ailesini geçindirmeye çalışan baba Ali Arslan'ın, Ankara'da tedavi gören oğlunun yanına site yöneticilerinin yardımı ile gidebildiği öğrenildi. Oğluna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten baba Arslan, "Savaştı, şükürler olsun yüzü ak gelebildi. Keşke şehit olan ailelerimizin çocukları da iyi olsaydı da onların da yüzü güleydi. Yaralı askerlerimize acil şifalar, şehitlerimize rahmet diliyorum." dedi.

Oğlunun yaralandığı haberini aldıktan sonra yanına gitmek istediğini anlatan Arslan, o süreçte yaşadığı sıkıntıyı ise şöyle anlattı: "İhtiyacım olduğu için bir bankaya daha önce kredi başvurusunda bulunmuştum. Olayın ardından tekrar bankaya gittim ve durumum anlattım. Öğleden sonra kredi sonucunun belli olabileceği söylendi. Fakat öğleden sonra gittiğinde de yine bir sonuç alamadım. 50-100 milyar borcu olanlar para alıyor ama ben alamıyorum. Bana kötü günümde yardımcı olmayanlar iyi günümde mi olacaklar?"

Baba Arslan, bu gelişmenin ardından ise çalıştığı sitenin yöneticileri ile kendisi gibi kalorifercilik yapan kardeşinin yöneticinin yaptığı yardımlarla oğlunun yanına gidebildiğini ifade etti. Orada da kendisine komutanların yardımcı olduğunu anlatan Arslan, oğlunun sağlık durumunun iyi olduğunu, ancak psikolojisinin bozuk olduğunu dile getirdi.

"KAHRAMANCA MÜCADELE ETTİK"

Kameralara konuşmak istemeyen Piyade Er Ömür Arslan da saldırı sırasında kendisinin istirahatta olduğunu söyledi. Çatışmanın başlamasıyla mermi ve patlama sesleriyle uyandığını anlatan Arslan, silahı alıp hemen mevzilere koştuklarını kaydetti. Çatışmanın 5 saate yakın sürdüğünü hatırladığını ifade eden Arslan, daha sonra helikopterlerin geldiğini ve yaralı arkadaşlarıyla hastaneye götürüldüklerini söyledi. Tüm arkadaşlarının kahramanca mücadele ettiğini belirten Arslan, can veren arkadaşlarını da hastanede kendisinin teşhis ettiğini dile getirdi. Arslan, bunun hayatının en zor anı olduğunu vurguladı.

Askerliğinin bitmesine 50 gün kaldığını, ancak 45 gün hava değişimi verildiğini ifade eden Arslan, "Benim için 5 ya da 45 hiç önemi yok. Çağırsınlar gider kaldığım yerden devam ederim. Şuan aileme kavuştum çok mutluyum. Keşke diğer şehit olan silah arkadaşlarım da ailelerine kavuşabilseydi." dedi.

Kaynak: Cihan

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?