Yarın milletvekili seçimi olsa son ANKETİ

Metropoll şirketi tarafından yapılan son kapsamlı kamuoyu araştırmasına göre, AK Parti yüzde 45, CHP yüzde 30, MHP ise yüzde 13 oy oranına sahip.

Genel 05.01.2011, 09:13 05.01.2011, 14:42
Yarın milletvekili seçimi olsa son ANKETİ

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Prof. Özer Sencar'ın başkanlığında Metropoll araştırma şirketinin son çalışması yayımlandı. Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak'ın bugünkü köşe yazısında yer verdiği araştırmada "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verileceği?"sorusuna da cevap aranmış.

Metropoll'ün son araştırmasına göre, kararsızlar dağıtıldıktan sonra, dört partinin oy oranları şöyle: AK Parti yüzde 45.3, CHP yüzde 30.7, MHP yüzde 13.8, BDP ise yüzde 6.5.

Metropoll'ün eski kamuoyu araştırmalarıyla mukayese edildiğinde, AK Parti'nin bir miktar gerilediğini, CHP'nin ise ilerlediğini kaydeden Nazlı Ilıcak'ın ankete ilişkin yorumu şöyle:

"CHP'nin, Kemal Kılıçdaroğlu'yla, eskisine göre daha iyi bir çizgi yakaladığını da söyleyebiliriz. Deniz Baykal'a güvenenler % 10-15 civarındayken, Kılıçdaroğlu'na güven % 22.5. Tayyip Erdoğan ise, mevcut siyasi parti liderleri arasında en çok güvenilen politikacı olma özelliğini, % 40.6 destek ile sürdürüyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?