banner15

YAŞ mağdurları atanmaya başlandı

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla TSK ile ilişiği kesilen mağdurlarının memur kadrolarına atamaları başladı

YAŞ mağdurları atanmaya başlandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

12 Eylül'de yapılan referandum sonrası özlük haklarına kavuşan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla TSK ile ilişiği kesilen mağdurlarının memur kadrolarına atamaları başladı.

YAŞ mağdurlarının, emsalleri emekli olanların emeklilik işlemleri sürerken 6191 sayılı kanunda emekliliği dolmamış olanlar ile emeklilik süresi dolduğu halde çalışmak isteyenler için çıkarılan iki bin araştırmacı kadrosu için de atamalar yapılmaya başlandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Adaleti Savunanlar Derneği (AS-DER) Bursa Şube Başkanı Arif Çelenk, bugüne kadar kimlik, pasaport ve silah ile ilgili işlemleri yapılan mağdurların atmalarının da yapıldığını görmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi. Çelenk şunları kaydetti: "Mağdurlarımızı haklarını almasında her türlü desteği esirgemeyen başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Faruk Çelik'e değerli millet vekillerine ve Devlet Personel Başkanı Mehmet Tekinarslan'a teşekkür ediyoruz. Astsubaylara kanunda belirtilen 1'inci derecenin 3'üncü kademesi uygulamasının üniversite mezunu olup, olmadıklarına bakılmaksızın verilmesi ve 2 kademeli kıdemli başçavuşluktan emekli edilmeleri hakkının tamamına sağlanması gerekiyor."

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 16:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35