banner15

YAŞ: Rusya ile askeri diyalog kanalları açık tutulmalı

YAŞ toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklamada 'Rusya ile diplomatik ve askeri kanallar açık tutulmalı' ifadeleri kullanıldı.

YAŞ: Rusya ile askeri diyalog kanalları açık tutulmalı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında gerçekleşen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki toplantı, yaklaşık 7 saat 15 dakika sürdü.

Genelkurmay Başkanlığından, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Olağan Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, toplantıda son dönemde Suriye hududunda yaşanan gelişmelerin ele alındığı, bu bağlamda Rusya Federasyonu ile diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağının değerlendirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde, YAŞ Olağan Toplantısına ilişkin açıklama yapıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında yapılan toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin "Ana Program ve Hedefleri, Harekata Hazırlık Durumu, Teröristle Mücadele, Karadeniz ve Doğu Akdeniz Deniz Alanlarına Yönelik Güvenlik Değerlendirmesi ve Hudut Güvenliği" konularında yapılan faaliyetlerle alınan tedbirlerin görüşüldüğü belirtilen açıklamada, personel ve lojistik konuları ile "TSK-2033 Yeniden Yapılanma Faaliyetleri" hakkında bilgi sunulduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Ayrıca, son dönemde Suriye hududunda yaşanan gelişmeler ele alınmış, bu bağlamda komşumuz Rusya Federasyonu ile diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir" ifadesine yer verildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 22:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35