Yaşlı Ermeni kadın: Saldırı etnik değil

İstanbul'da iki gün önce saldırıya uğrayan yaşlı Ermeni kadın, saldırının "etnik bir saldırı" gibi gösterilmesinin doğru olmadığını söyledi

Yaşlı Ermeni kadın: Saldırı etnik değil

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'un Fatih ve Şişli ilçelerinde üç ayda beş yaşlı kadına yapılan saldırılar son günlerde "etnik temelli" saldırı olarak gündeme gelmeye başladı. Son saldırının mağduru da iki öcneki mağdur gibi Ermeni kökenli bir yaşlı kadın olunca, "Ermenilere yönelik sistemli bir hareket mi?" sorusunu akıllara getirdi.

Salı günü saldırıya uğrayan Ermeni kökenli 80 yaşındaki Sultan Aykar tartışmalara son noktayı koydu. 50 yıldır Samatya'da yaşayan yaşlı kadın,  "Yıllardır farklı milletlerden insanlarla birlikte yaşıyoruz. Zanlının yakalanmasıyla gönlümüz ve zihnimiz rahatlayacak." diye konuştu. Olay daha netleşmeden "Etnik bir saldırı" gibi gösterilmesinin doğru olmayacağını ifade eden Aykar, halkın gösterdiği duyarlılıktan da memnun olduğunu belirtti.

Olayın medyaya yansıtıldığı gibi kilise dönüşünde gerçekleşmediğini söyleyen Aykar, hasta olan kız kardeşini ziyaretten dönerken saldırıya uğradığını anlattı. Komşuluk ilişkilerinin Samatya'da çok iyi olduğundan bahseden kadın, kendisinin ölümden komşularının duyarlılığı sayesinde kurtulduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2013, 14:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35