banner39

Yaz boyunca müzelerde mehter konserleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve dünyanın ‘tam panoramik’ niteliği taşıyan ilk ve tek müzesi olan Panorama 1453 Tarih Müzesi ile Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Minyatürk’te İBB Mehter Takımı, her hafta sonu konser veriyor.

Genel 06.07.2011, 14:10 06.07.2011, 14:27
Yaz boyunca müzelerde mehter konserleri

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.`nin en çok ziyaret edilen müzeleri Panorama 1453 Tarih Müzesi ve Miniaturk, ziyaretçilerinin daha keyifli zaman geçirmesi için mehter konserlerine ev sahipliği yapıyor.

Yaz sezonu boyunca devam edecek olan mehter konserleri, Cumartesi günleri Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin önündeki alanda, Pazar günleri ise Miniaturk gezi parkı içerisinde saat 17.00’de ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

ÜÇ BOYUTLU GÖRÜNTÜLER EŞLİĞİNDE İSTANBUL’UN FETHİ!

Anadolu ve çevresinde hüküm sürmüş, izler bırakmış her medeniyetin, mimarî eserleriyle temsil edildiği Miniaturk, Antik Çağ’dan Bizans’a, Selçuklu’dan Osmanlı’ya kadar 3 bin yıllık tarihin ve kültür varlıklarının maketleriyle, Haliç kıyısında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Her şeyin birebir aslına uygun şekilde yapıldığı Miniaturk`te bir yandan camiler, köprüler, kervansaraylar incelenirken diğer yandan da Pamukkale`den Peri Bacaları`na eşi olmayan doğal oluşumlar seyredilebiliyor.

Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin ziyaretçileri, üç boyutlu görüntüler ve mehter marşı eşliğinde İstanbul’un fethedildiği 29 Mayıs 1453 sabahını yeniden yaşıyor. Dünyanın ilk ve tek tam panoramik müzesi olan Panorama 1453’te 10 bine yakın figür resmedildi ve 3 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruldu. Müze, tarih ile bugün arasında köprü kuruyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?