banner15

Yedi IŞİD mensubu yakalandı

TSK'dan yapılan açıklamada ülke genelinde yedi IŞİD mensubunun yakalandığı belirtildi

Yedi IŞİD mensubu yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ülke genelinde yürütülen operasyonlarda yedi IŞİD üyesinin yakalandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde "önemli yurt içi olaylar"a ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, yurt genelinde icra edilen operasyonlarda yedi IŞİD mensubu gözaltına alındı. Örgüt üyeleriyle 2 ruhsatsız tabanca ve buna ait 5 şarjör ile 129 fişek, 21 bin lira, 10 bin 500 dolar, 13 bin 500 paket sigara ile birer dizüstü bilgisayar ve CD ele geçirildi.

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde sürdürülen operasyonda, örgüt üyelerince infaz edildiği belirlenen üç PKK’lının cesedi bulundu. Üç sığınakta, muhtelif gereçler ile gıda malzemesi ele geçirildi.

Van'ın Çatak ilçesinde ise bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

İKİ MAĞARADA MÜHİMMAT

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde sürdürülen operasyonda, 2 mağarada birer kalaşnikof piyade tüfeği ve roketatar, 19 el bombası, 3 roketatar mühimmatı ile 5 roketatar sevk fişeği bulundu.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda ise daha önce etkisiz hale getirilen bir PKK’lının cesedine ulaşıldı. Operasyonlarda, 28 kalaşnikof piyade tüfeği ve buna ait 2 bin 591 fişek ile 90 şarjör, bir roketatar, ikişer tabanca ve telsiz, bir dragunov keskin nişancı tüfeği ve bu silaha ait 50 fişek ile 5 şarjör, 19 el bombası, 6 roketatar mühimmatı, 8 roketatar sevk fişeği, 16 elektrikli fünye ele geçirildi. Güvenlik güçleri, 33 el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdi. Operasyonlarda imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı bin 242'e ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 14:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48