banner39

Yeni fikirlere ihtiyacımız var

"Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu", İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Mustafa Özel'in kapanış konuşması ile son buldu

Genel 13.04.2013, 16:50 15.04.2013, 10:02
Yeni fikirlere ihtiyacımız var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

"Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu", İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Mustafa Özel'in kapanış konuşması ile son buldu.

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı (BYV) tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve Anadolu Ajansının basın sponsoru olduğu "Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu"nun kapanış konuşması, Özel tarafından gerçekleştirildi. Özel, konuşmasında, işletmeler açısından özgün yönetim uygulamalarının ülkeler için de olması gerektiğini vurguladı.

Açılış konuşmalarını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, BYV Mütevelli Heyeti Başkanı Haluk Dortluoğlu ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu'nun yaptığı forumda, "Özel Sektör Oturumu" ve "STK Oturumu" gerçekleştirildi.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Nafi Artemel başkanlığında yapılan "Özel Sektör Oturumu"nda, Brezilyalı uçak üreticisi Embraer adına Brezilya'nın Türkiye Büyükelçisi Marcelo Jardim, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ve Doğa Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Karahan konuştu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken'in yönettiği "STK Oturumu"nda ise Yeryüzü Doktorları Türkiye Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Genç Siviller Sözcüsü Turgay Oğur söz aldı.

Öte yandan Boğaziçi Yöneticiler Vakfı (BYV) Mütevelli Heyeti Başkanı Haluk Dortluoğlu da yaptığı konuşmada, teknolojik gelişmeler dünyanın çehresini değiştirirken, küreselleşmeyle birlikte kurumların daha geniş bir alanda, daha karmaşık rekabet ve beklenti ortamlarıyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Günümüzde inovasyonun öneminin gittikçe arttığına dikkat çeken Dortluoğlu, "Artık değer zincirlerinin bir üst kademesine geçmeliyiz ve katma değerli ürünler ortaya koyan şirketler ve dolayısıyla da bu yönde adımlar atan bir ülke olmalıyız. Bunun için de yeni fikirlere ihtiyacımız var" diye konuştu.

Forumda söz alan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ise özellikle son yıllarda ekonomik büyüme ve toplumsal gelişim performansı gösteren Türkiye'de özgün başarı örneklerinin anlaşılmasının ve sayısının artmasının önemine değindi.

Forumda, "Özel Sektör Oturumu" ve "STK Oturumu" düzenlendi. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Nafi Artemel başkanlığında yapılan "Özel Sektör Oturumu"nda Brezilya'lı uçak üreticisi Embraer adına Brezilya'nın Türkiye Büyükelçisi Marcelo Jardim, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ve Doğa Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Karahan özgün yönetim uygulamalarını tanıttı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken'in yönettiği "STK Oturumu"nda ise Yeryüzü Doktorları Türkiye Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Genç Siviller Sözcüsü Turgay Oğur, özgün yönetim uygulama deneyimlerini paylaştı.

Forum İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Özel'in konuşmasıyla sona erdi

 

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?