banner39

Yeni hacker grubunun adı 'The Unknowns'

Anonymous ve WikiLeaks'tan çok farklı 'The Unknowns' (Bilinmeyenler) isimli yeni bir hacker grubu, NASA ve Amerikan Hava Kuvvetleri Air Force'un bilgisayar sistemlerine girmeyi başardı.

Genel 10.05.2012, 13:42 10.05.2012, 13:48
Yeni hacker grubunun adı 'The Unknowns'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yeni ortaya çıkan haker grubunun kullandığı usluba bakıldığında Anonymous ile WikiLeaks'in bir karışımı gibi görünüyor. Hedef listesindeki ilk on kuruluş şunlar: Amerikan Uzay Araştırmaları Merkezi NASA ve ESA, Amerikan Hava Kuvvetleri Air Force ve Amerikan Ordusu, Thai Royal Navy, Harvard Üniversitesi, Fransız otomobil üreticisi Renault, Fransa ve Bahreyn Dışişleri Bakanlıkları ve Ürdün'de işyerleri listesi bulunan telefon rehberi.

'Bilinmeyenler' ya da 'Mechuller' olarak adlandırabileceğimiz grup, bu listede yeralan kurumların internet sitelerine girerek bir takım bilgileri kopyaladı ve daha sonra bu belgelerdeki giriş bilgilerinin ekran resimlerini 'Pastebin' adlı internet forumunda yayınladı. 'Zdnet.com' internet portalinin verdiği bilgiye göre NASA ve ESA, haker grubunun saldırılarını onayladı. 'Bilinmeyenler' twitter'de yayınladıkları bir mesajla Air Force hariç diğer tüm kuruluşların güvenlik deliklerini kapattıkların duyurdu.

Pastebin'deki ifadelerine göre yeni haker grubu Anonymous ve WikiLeaks'den çok farklı hedefler peşinde. Kendilerinin Anonymous'un ikinci bir versiyonu olmadıklarını söyleyen haker grubu ABD'ye de karşı olmadıklarını, kanunlara uyan anlamındaki 'White-Hat-Hackers' (Beyaz şapkalı hakerler) olarak adlandırılamayacaklarını, fakat kanunlara uymayan ''Black-Hat-Hacker' (Siyah şapkalı hakerler) de olmadıklarını belirtiyorlar.

'The Unknowns' çeşitli kuruluşların güvenlik boşluklarını bularak onlara yardım etmek istiyor. Pastebin'de yazdıklarına göre, ele geçirdikleri dökümanlar çok hassas bilgiler içermiyor. Haker grubu saldırdıkları internet sitelerinin önemli olduklarını, verdikleri zarardan dolayı özür dilediklerini, ancak kendilerinin çeşitli organizelere ve şirketlere yardım etmek istediklerini söylüyor. Bilinmeyenlerin bildirisi 'Take care all' (Kendinize iyi bakın!) sözleriyle sona eriyor.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?