banner39

Yeraltı sularına sayaç geliyor!

Yeraltı Suları Kanunu değişiyor, kaynak sularına da sayaç zorunluluğu getiriliyor

Genel 14.12.2012, 11:01 14.12.2012, 11:20
Yeraltı sularına sayaç geliyor!

Yeraltı Suları Kanunu’nda yapılan değişiklikle bundan böyle kuyu, galeri, tünel ve benzeri yerlerden çekilecek içme, sulama, kullanma endüstri ve sanayi suyu miktarı sınırlandırıldı. 25 Şubat 2013'den itibaren, yeraltı suyu kullanacaklar, ön yüklemeli su ve elektrik sayaçlarını kendi olanakları ile kuyularına taktıracak. Böylece belirlenen kapasite dışında su kullanılmayacak.

Su ve Orman Bakanlığı 167 Sayılı Yeraltı Suları Hakkındaki Kanun’a eklenen ‘Kuyu, galeri, tünel ve benzerlerinden çekilecek yeraltısuyu miktarının tespitini sağlayacak ölçüm sistemleri kurulmadan, kullanma belgesi verilemez. Bu ölçüm sisteminin özellikleri yönetmelikle belirlenir’ addesi uyarınca, su temini amacıyla derinlikleri 10 metreyi geçen, yatay veya dikey doğrultuda açılan her türlü galeri, tünel ve sondaj kuyuları için ölçüm sistemlerinin takılması zorunluluğu getirildi. Kanunun uygulaması Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne verildi.

Kaynak: Habertürk

banner53
Yorumlar (2)
sami öztürk 8 yıl önce
devlet bununla tarımı tarımla ugraşanı tamamen bitirmek amacında sanırım.bizlere satmadıkları bir yeraltı suyu kalmıştı onu dayapacaklar sanırım.10 yıldır akp li idim ama bundan sonra akp işi bitiştir.allah bunları da bildigi gibi yapsın.bıktık ulal bıktık beeeee
Ahmet 8 yıl önce
Biz köle çiftçilere ne yapsalar azdır? Nasıl olsa sesimiz solumuz yok? Vurun bakıyım vurun herkez satsın gitsin sonra kendi kartellerinizi kurarsınız? >aten amacınızda budurya? Almanya bile Avrupadaki enbüyük tarım kesimine sahip siz ne yapmaya çalışıyorsunuz öz üretici çiftçiye köle muamelesi yapıyorsunuz. Yer altı devletinse bana PARA ÖDESİN devlet yer altımı kullanıyor.
14
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?