banner15

Yeryüzü Doktorları bu kez gıda dağıttı

Nijer’in Tesava bölgesinde bulunan 7 ayrı köyde 50 kg pirinç ve 5 kg yağdan oluşan yardım kumanyaları dağıtıldı.

Yeryüzü Doktorları bu kez gıda dağıttı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yeryüzü Doktorları’nın, kuraklık nedeniyle zor günler geçiren Nijer’in kırsal kesimlerindeki köylerde başlattığı gıda yardımlarının üçüncü ayağı Eylül ayında, Nijer’in Tesava bölgesinde gerçekleştirildi.

Yerel partner Goulbi Derneği’nin katkılarıyla gerçekleştirilen yardımda, Nijer’in Tesava bölgesinde bulunan 7 ayrı köyde 50 kg pirinç ve 5 kg yağdan oluşan yardım kumanyaları toplamda 396 aileye, 2968 kişiye dağıtıldı.

Yardımın gerçekleştirildiği köylerin isimleriyse şöyle: Sabon Gari, Kwangwame, Debi, Karabagué, Chadaré, Dan Moussa ve Hawan Dawaki.

4-5-6 Eylül 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen bu yardım ile 396 ailenin 1 aylık ihtiyaçları karşılanmış oldu.

Yardımlarda öncelikle çocuklu dul kadınlar, hastaları ve yaşlıları olan aileler, malnutrisyonla karşı karşıya olan çok çocuklu aileler, yetimlere bakan aileler, çok fakir aileler ile eşleri açlık nedeniyle köyünü terketmiş olan kadınların aileleri tercih edildi.

Yeryüzü Doktorları, Nijer’de sürdürdüğü sağlık yardımı projelerinin bir tamamlayıcısı olarak hayata geçirdiği gıda yardımlarının ilk iki ayağını 2010 Mart ve Nisan aylarında gerçekleştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 14:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48