banner15

'Yeşil yaşıyor, itirafçı olmak istiyor'

Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ile ilgili yeni bir iddia gündemde

'Yeşil yaşıyor, itirafçı olmak istiyor'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

JİTEM'in PKK'nın ve bunların Ergenekon'la olan bağlantılarının masaya yatırıldığı programda Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ile ilgili iddia damga vurdu. Bir televizyon kanalında Latif Şimşek ve Nagehan Alçı'nın birlikte sunduğu programa 90'larda bölgede JİTEM haber elemanı olarak çalışan Bedran Akdağ ve Emekli Astsubay Hüseyin Oğuz  konuk oldu.

Rotahaber'in haberine göre Emekli Astsubay Hüseyin Oğuz 'Yeşil'in yaşadığı' iddiasını yeniden dile getirdi. Ve 2009 senesinde Ergenekon soruşturması başladığı sırada kendisini Yeşil'in aradığını şöyle aktardı 'Ergenekon ve gizli sanıklarla görüştüğünü ve bunun ileriki süreçte çok faydalı olacağını söyledi. Tabi ben o saatte beni neden biri arasın. Ama kesin Yeşil'di. Sesinden tanıdım. Yeşil sıkıştı. Eski beraber olduğu insanlar tümüyle emekli oldu. Kaçacak, göçecek yeri kalmadı.'

Bu telefon konuşmasının ardından kendisini arayanın Yeşil olduğunu teyit ettiğini belirten Oğuz, Yeşil'in oğlunun da kendisini arayıp babasının itirafçı olmak istediğini yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söylediğini belirtti.

Nagehan Alçı bunun üzerine Yeşil'in Ergenekon itirafçısı olmasıyla Türkiye'deki karanlık noktaların aydınlanacağı yorumunda bulunarak Oğuz'a 'Yeşil'in itirafçı olmasıyla kimler çok korkar?' diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 11:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35