Yeşilay'dan alkol rezaletine tepki

Yeşilay, bir AVM'de çocuklara alkollü içki servis edilmesine tepki gösterdi

Yeşilay'dan alkol rezaletine tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aralarında çocuk ve gençlerin olduğu birçok kişiye bir alışveriş merkezinde alkol servis edilmesine Yeşilay'dan sert tepki geldi. Yeşilay Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, toplum sağlığı açısından olayın son derece üzüntü verici olduğunu belirterek, işletmeleri sorumlu davranmaya davet etti.

Kanyon Alışveriş Merkezi'nde bir firmanın stant açarak, aralarında 8-9 yaşında çocukların da olduğu birçok kişiye alkol servis etmesine Yeşilay'dan sert tepki geldi.  Yeşilay Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, toplum sağlığı açısından olayın son derece üzüntü verici olduğunu söyledi.

Alışveriş merkezinin bu olaya son vererek duyarlı bir yaklaşım gösterdiğini vurgulayan Karaman, "Ülkemizde gençlere içki satış yaşı bile kanunlarımızla düzenlenmiştir. Ayrıca çocuk ve gençlerde alkol ve madde kullanımında en önemli nedenin merak olduğu pek çok araştırma ile saptanmıştır. İnsanların aileleri ile vakit geçirmeye geldiği böyle bir ortamda herhangi bir kontrole bile gerek duymadan bu tip bir etkinlikte bulunmak, sorumluluklarının farkında olmamaktır" dedi.

Yaşanan durumun hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu ifade eden Yeşilay Prof. Dr. İhsan Karaman şunları kaydetti:

"Ancak olayın hemen sonrasında işletmeci kurumun sağduyulu davranarak konu ile ilgili harekete geçmesi kamuoyunu rahatlatmıştır. Bu tarz olayların bundan sonra cereyan etmemesi en büyük temennimizdir. Bu konu işletmelerin el ele vererek çözeceği bir konudur. Bütün işletmeleri duyarlı davranmaya davet ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2012, 14:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35