banner15

Yetimlere koruyucu aile aranıyor

Sosyal Hizmetler Kurumu'nda kalan çocukların manevi değerleri daha iyi öğrenebilmeleri için koruyucu ailelere ihtiyacı var

Yetimlere koruyucu aile aranıyor

Yetim ve Kimsesiz Sokak Çocuklarını Eğitim ve Koruma Derneği (YETİMDER) ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu(SHÇK) İzmir il Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen programında koruyucu aile adaylarına, seminer verildi.

SHÇK Karşıyaka Şube Müdürü Ayşe Çelik, "Bu çocuklarımız manevi ve kültürel değerleri öğrenmeleri için koruyucu ailelere şiddetle ihtiyaç var" dedi.

Seminere 40 ailenin katıldığını belirten Başkan Haluk Tongansoy, vatandaşlardan koruyucu aile olmaları için çalıştıklarını bunun içinde bu gibi seminerleri devamlı düzenleyeceklerini, Ramazan ayında bir fırsat olduğunu söyledi.

Semire veren Uzman Ayşe Çelik'te çevre halkından devlet koruması altında olan yetim ve kimsesiz çocukların aile eğitimine ihtiyacının öncelikli gündemleri olduğunu anlattı.

Çelik, "Devletin beş yıldızlı imkanlar sunduğu koruma altındaki çocukların, topluma uyum sağlayabilmeleri, manevi ve kültürel değerleri öğrenmeleri için koruyucu ailelere şiddetle ihtiyaç var. Duyarlı aileleri çocuk edinmeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Seminere katılanlardan bir kısmı koruyucu aile olmak için girişimde bulundu.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 09:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35