banner39

YGS'den artan malzemeler dağıtıldı

YGS'de dağıtılan kırtasiye malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı

Genel 25.03.2013, 18:13 25.03.2013, 18:16
YGS'den artan malzemeler dağıtıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca başlatılan ''Genç Dönüşüm Projesi'' kapsamında Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) adaylara dağıtılan kırtasiye malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı.

Kastamonu Gençlik Merkezi üyesi 25 gönüllü tarafından il genelindeki okullarda sınava giren adaylardan toplanan üç biner adet kalem, silgi ve kalemtıraştan iki yüzünü Reşit Çubukçuoğlu İlkokulu'nda ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Gönüllüler adına konuşan Hüseyin Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) yaptığı sınavlarda dağıttığı kırtasiye malzemelerini, ''Tek kullanımlık sanma, çöpe atmaya kalkma'' sloganıyla topladıklarını söyledi.

YGS'nin ardından yaklaşık olarak 3 bin kırtasiye malzemesi topladıklarını aktaran Özcan, ''Kastamonu Reşit Çubukçuoğlu İlkokuluna iki yüzer kalem, silgi ve kalemtıraş bıraktık. Ayrıca bakanlığımızın yayınlarını gittiğimiz okullara bırakıyoruz'' diye konuştu.

Kırtasiye malzemesi dağıtılacak okulların seçilmesinde titizlikle hareket ettiklerini aktaran Özcan, şunları kaydetti:

''Okulları yerine, fiziki yapısına ve öğrencilerin maddi durumlarına göre seçiyoruz. Projeyi gerçekleştirirken, toplamaktan ziyade dağıtmak daha büyük bir zevk oluyor. Biraz önce içeride kırtasiye malzemelerini dağıttığımız öğrencilerin gözlerindeki ışıltı yeterli oluyor.

Böyle bir projeyi hazırlayan bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu projede yer almak bizleri çok memnun etti.''

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?