banner39

YGS'ye girecekleri rahatlatan karar

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat uygulaması, 28 Mart Pazartesi günü başlatılacak

Genel 10.03.2011, 09:13 10.03.2011, 09:52
YGS'ye girecekleri rahatlatan karar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, 28 Mart Pazartesi günü gece 03.00'ten (pazarı pazartesiye başlayan gece) itibaren tüm yurtta saatler bir saat ileri alınacak.

Saatler, 30 Ekim 2011 tarihinde Pazar günü saat 04.00'te geri alınacak.

ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEKLER İÇİN PAZARTESİYE ALINDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının önerisi ile ileri veya geri saat uygulamasına normalde her yılın Mart ve Ekim ayının son pazar günü (cumartesiyi pazara bağlayan gece) başlanıyordu. Bu yıl Mart ayının son pazar günü aynı zamanda Yüksek Öğretime Giriş Sınavı (YGS) yapılması nedeniyle öğrencilerin bu durumdan etkilenebileceği gündeme geldi.

Bakanlar Kurulunun değerlendirilmesi üzerine YGS sınavı nedeniyle bu yıl pazar gününü pazartesi gününe bağlayan gece ileri saat uygulamasına geçilmesine karar verildi.

Yorumlar (1)
talip emin 12 yıl önce
avrupa birliğine bağımlı hayat her yerde kaybettiriyor. eskiden bütün yıl ileri saat uygulanır, çalışanlar karanlığa kalmadan evlerine giderdi. şimdi bir hafta bile erkene alamıyorlar.
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?