Yüksek Hızlı Tren İstanbul'da: 1 hafta ücretsiz

Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul’a gelen Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik’te halka hitap etti.

Yüksek Hızlı Tren İstanbul'da: 1 hafta ücretsiz

Başbakan Erdoğan, Yüksek Hızlı Tren açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan, emniyetteki "paralel yapı" operasyonuna ilişkin, "Yandaş medyalarında acındırma yapıyorlar. Dramatik pozlar veriyorlar. Anneciğine haber gönderiyor. Bir tanesi, '5 cüzüm kalmıştı hatm-i şerifimde. Beni sevenlere havale ediyorum, onları da siz tamamlayın' diyor. Ben sana söyleyeyim, içeride zaman bol. Al Kur'an-ı Kerim'i yanına, orada 5 cüzü de tamamla" dedi.

Erdoğan, "Filistin'de devam eden zulüm bizi yaralıyor. Maalesef terör devleti İsrail terör estiriyor. Açıyorum ellerimi, diyorum ki; zalimler için yaşasın cehennem" dedi.

Erdoğan, "Pazar gününden itibaren Yüksek Hızlı Trenimiz, önümüzdeki pazar akşamına kadar ücretsiz hizmet verecek" dedi.

“Bugün Anadolu’nun manevi mimarlarının mekanlarının daha da yaklaştığı müstesna bir gündür. Mevlana’nın, Hacı Bayram-ı Veli’nin, Gazi’nin buluştuğu bir gündür. Böylesine muhteşem bir hizmetin, böylesine önemli bir yatırımın açılışını yapıyoruz. Biz bu yatırımla aynı zamanda kadim medeniyetimizi ihya ediyor, yeni bir medeniyet inşa ediyoruz.”

''ÖNÜMÜZE ENGELLER ÇIKARDILAR'

“Çıkmış şimdi adaylardan birisi ‘Marmaray’ı Demirel yapıyordu’ diyor. Hadi oradan. Temelini biz attık, açılışını da biz yaptık. Attığımız her adımda önümüze engeller çıkardılar. Türkiye büyümesin, hedeflerine ulaşamasın diye her yola başvurdular. Kimi zaman darbecilerin, kimi zaman da emniyet ve yargı içindeki darbecilerin saldırılarına maruz kaldık. Eğilmedik, dik durduk. Allah’ın yardımı, milletimizin desteği ile hepsinin üstesinden geldik. 2023 için yeni ve çok daha büyük projeler ilan ettik. Milletimize şükranlarımı sunuyorum. Siz bizi yalnız bırakmadınız. Hamdolsun 30 Mart’ta da bu Paralel Yapı, kumpasçılar bir araya geldiler ama siz ‘yüzde 45,5 ile yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan’ dediniz.”

''PARALEL YAPI İLE MÜCADELEYE DEVAM''

“İnşallah 10 Ağustos’tan sonra sizlerin teveccühü ile cumhurbaşkanı seçilmem halinde hizmetlerimizi yeni bir unvan ile, yeni bir anlayışla devam ettireceğiz. Yani Çankaya’ya çıkmak bizim hizmetlerimizi durduramaz. Paralel Yapı ile mücadelemiz durmayacaktır. Çünkü bunlar ulusal güvenliğimizi tehdit ettiler. Şimdi bunlar yandaş medyalarında acındırma, dramatik şeyler yapıyorlar. Biri diyor, ‘anneciğime hatim indiriyordum, son 5 cüzüm kalmıştı, onu da siz tamamlayın.’ Ne demek ya, içeride vaktin bol, al Kuran’ı yanına, kendin tamamla. Senaryocu bunlar. Konuşuyorlar, ‘Başbakan da hesap verecek’ diyorlar. Biz size verilecek hesaptan değil Rabbime verilecek hesaptan korkarız.”

“Ekmeleddin Bey, Marmaray’dan geçmiş sevindim. Yuhalamayın. Ama baltayı taşa vuruyor, neymiş Demirel yapmış. İnsaf ya, Allah şaşırtıyor. Dilerim Kılıçdaroğlu da Bahçeli de geçer. Bir kere bu hat Türkiye’nin en zor coğrafyasında inşa edildi. Dünyanın bilinen
ve uygulanan tüm inşaat tekniklerini inceledik, test ettik. Yüksek Hızlı Tren sahası, adeta teknik üniversitelerimiz için bir staj sahası haline geldi.”

“Şimdi sırada Milli Hızlı Tren projemiz var. Bu konuda TÜBİTAK, Devlet Demiryolları seferber olmuş, çalışıyor.

'YHT 1 HAFTA ÜCRETSİZ'

Başbakan Erdoğan, seferlerine pazar yani arife günü başlayacak olan ve 1 hafta boyunca vatandaşların ücretsiz olarak faydalanabileceği Yüksek Hızlı Tren'in ücretinin 70 TL olacağını söyledi.

Erdoğan, YHT'nin ücret tarifesine ilişkin, "Bilet fiyatları 70 lira normalde. 7 yaş altı ücretsiz, 7-12 yaş çocuklar yarı fiyatına 35 lira, 65 yaş üstü 35 lira, öğrenciler 55 lira" dedi.


 
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 20:56
YORUM EKLE

banner39