banner39

Yunanistan krizi Arnavutluk'u da etkileyebilir

Dünya Bankası, Yunanistan'daki ekonomik krizin bu ülkeyle en çok ilişkisi bulunan Balkan ülkelerinden Arnavutluk'u da etkileyebileceği uyarısında bulundu

Genel 05.08.2015, 16:14 05.08.2015, 16:14
Yunanistan krizi Arnavutluk'u da etkileyebilir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Küresel finans krizinden en çok etkilenen ülkelerden biri olan Yunanistan'daki krizin Arnavutluğu da etkileyebileceği uyarası yapıldı.

Dünya Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Patrizio Pagano, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Balkanlar'ın Yunanistan'la en çok ilişkisi bulunan ülkelerden Arnavutluk'un da Yunan ekonomik krizinden etkilenebileceğini savundu.

Patrizio Pagano, Yunanistan'da işçi olarak çalışan çok sayıda Arnavutluk vatandaşının bulunduğunu, bunlar aracılığıyla  nakit akışı olduğunu söyledi. Pagano, ayrıca iki ülke arasında birçok konuda da ticari ilişkilerin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Arnavutluk'ta faaliyet gösteren birçok Yunan bankasının da bulunduğunu belirten Pagano, Yunanistan'daki herhangi bir finansal durumun Arnavutluk'u da etkileyeceğini söyledi.

Arnavutluk hükümetinin, Yunan krizinden etkilenmemek için çok çaba harcadığını da sözlerine ekleyen Dünya Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Pagano, ülke ekonomisinin Avrupalı ortakları gibi yavaş bir toparlanma içinde olduğunu ifade etti.

Pagano, küresel ekonomide birçok belirsizliklerin hala mevcut olduğunu vurguladı.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?