Yunanistan'da grev öncesi çiftçiler sınır kapatıyor

Yunanistan'da yarın düzenlenecek büyük grev öncesi çiftçiler Tempoi geçidini kapattı. Çok sayıda aracın biriktiği gümrük yarın saat 10.00'a kadar kapalı kalacak.

Yunanistan'da grev öncesi çiftçiler sınır kapatıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan'da yarın gerçekleşecek olan büyük genel greve hazırlanan çiftçiler, bugün de tekrarlamak üzere, dün (Salı günü) Tempoi geçidini 12 saat kapattılar.

Aynı zamanda Yunanistan-Türkiye ve Yunanistan-Batı Trakya Çiftçiler Kooperatifi başkanı Giannis Margaritidis, Kastanies gümrüğünü iki saatliğine kapatan çiftçilerin, yazdıkları bir panoyla komşu ülkelere geçmek isteyenleri sınırların süresiz kapanacaklarına dair uyardıklarını açıkladı.

Bu arada Kipoi sınırında 24 saat boyunca kamyonların geçmesi kısıtlanınca gümrükte çok sayıda araç birikti. Bugün akşama doğru Türkiye'ye geçecek kamyonların bazılarına izin verilmesi bekleniyor.

Bu sabah saat 10.00'dan yarın saat 10.00'a kadar Tempoi geçidinin kapanmasıyla ülke ikiye ayrılacak. Çiftçiler bu şekilde hükümetin çiftçilerle ilgili hazırladığı kanun tasarısı konusunda baskı uygulamak niyetindeler.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 12:40
banner53
YORUM EKLE

banner39