banner39

Yunanistan'dan Türk jetine taciz

Ege'de uçan Türk uçaklarına Yunanistan F-16 uçakları tarafından toplam 5 dakika süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tracizde bulunuldu

Genel 20.02.2014, 13:07 20.02.2014, 13:07
Yunanistan'dan Türk jetine taciz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı'ndan,  Ege'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden F-16 uçaklarına, Yunanistan'a ait F-16 uçakları tarafından toplam 5 dakika süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle iki kez tacizde bulunulduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin günlük faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi. Buna göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığınca Türkiye-Suriye hudut bölgesinde altı F-16 uçağı ile hava muharebe devriye görevi icra edildi.

Ege'nin uluslararası hava sahasında dört F-16 uçağı ile eğitim uçuşu icra edilirken, Türk F-16 uçaklarına Yunanistan'a ait F-16 uçakları tarafından toplam 5 dakika süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle iki kez tacizde bulunuldu.

 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın da iki harp gemisi ile Birleşmiş Milletler/NATO görevleri, 17 harp gemisi ve bir deniz karakol uçağı ile milli görevler icra ettiği belirtildi. Ege'nin uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu icra eden deniz karakol uçağına da Yunanistan'a ait F-16 uçakları tarafından 40 saniye radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?