banner39

Yurt için başvurular sürüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, boş yatağı bulunan ve yeni hizmete açılan yurt müdürlükleri için başvuruların devam ettiğini bildirdi.

Genel 17.03.2015, 22:24 17.03.2015, 22:24
Yurt için başvurular sürüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu 2014-2015 öğretim döneminde yedek listelerin değerlendirilmesi sonrasında boş yatağı bulunan ve yeni hizmete açılan yurt müdürlükleri için başvuruların devam ettiği bildirildi.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda, yedek listeler değerlendirildikten sonra boş yatağı bulunan ve yeni hizmete açılan yurtlarla ilgili taleplerin değerlendirilmesine devam edildiği" belirtildi.

Yedek sırada bekleyerek yurt talebini güncelleyen öğrencilerden alınan başvuruların değerlendirme işlemlerinin de sürdüğü kaydedilen açıklamada, halen yedeklerde bekleyen ve barınma ihtiyacı devam eden öğrencilerin, "www.kyk.gov.tr" adresinden yapmış oldukları başvurularının güncelleme işlemlerinin yanı sıra açıktan yerleştirme işlemlerinin de aynı adresten gerçekleştirilebildiği ifade edildi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?