Yurtdışındaki vatandaşlar oy için geliyor

Yurtdışında olup ikametgâhı Türkiye'de olan vatandaşlar oy kullanmak için kayıtlı bulundukları kentlere gelmeye başladı

Yurtdışındaki vatandaşlar oy için geliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yurtdışında yaşayan vatandaşlar, sandığa sahip çıkmak için Türkiye’ye geldi. Bu seçimlerin önemine dikkat çeken vatandaşlar, seçim sürecinin çekişmeli ve sıkıntılı geçtiğini, dışarıdan hoş görünmediğini belirtti.

Türkiye’de seçmenler sandık başına gidiyor. Ülkede, toplam 52 milyon 695 bin 831 seçmen, 194 bin 310 sandıkta oy kullanacak. Seçmenler, yerel yöneticileri bu seçimlerde belirleyecek. Yurtdışında yaşayan vatandaşlar da sandığa sahip çıkmak için ülkeye geldi. Atatürk Havalimanı’ndan yurda giriş yapan vatandaşlar, yarın oy kullanmak için sandık başına gidecek.

Irak’tan gelen Halit Özdemir, oy kullanmak için geldiğini, yarın sandığa gideceğini belirtti. Bu seçimlerin önemline dikkat çeken Özdemir, “Bu seçimler önemli, oyumuzu kullanmamız lazım. Bu seçimler biraz çekişmeli, biraz da sıkıntılı. İnşallah ülke için iyi olur ama dışarıdan pek hoş gözükmüyor. İnşallah ülkemiz insanlarımız için iyi olur." dedi.

Barcelona’dan gelen Bora Ediz ise hem seçim hem de ziyaret için Türkiye’ye geldiğini aktardı. Seçimler konusunda herkesin aynı şeyleri konuştuğunu belirten Ediz, “İnşallah herkes için hayırlı olur.” diye konuştu. Barcelona’dan gelen bir başka yolcu ise oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirmek için geldiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 12:22
banner53
YORUM EKLE

banner39