banner39

YYD'den bebek ölümlerine karşı kampanya

Yeryüzü Doktorları bebek ölümlerinin önüne geçmek için “Bebekler Açlığa Dayanamaz” sloganıyla bir kampanya başlattı, kampanya kapsamında bir bebeğin bir aylık gıda ihtiyacı 30 TL olarak belirlendi

Genel 30.10.2015, 14:33 30.10.2015, 14:33
YYD'den bebek ölümlerine karşı kampanya

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yeryüzü Doktorları (YYD), Afrika’daki anne ve bebek ölümlerinin önüne geçmek için bir kampanya düzenledi. “Bebekler Açlığa Dayanamaz” sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında Ortadoğu ve Afrika’daki bebeklerin gıda ihtiyacı karşılanacak.

Çoğu 24 Afrika ülkesinde olan 3 milyon bebek her yıl doğrudan yetersiz beslenme ve açlık nedeniyle hayatını kaybediyor. Bu da dakikada 5 bebek demek. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) dünya genelinde 119 milyon çocuğun kronik beslenme yetersizliği sınırında olduğunu ve yardım edilmemesi halinde 15 yıl içinde yaklaşık 70 milyon çocuğun ölebileceğini açıkladı.

UNİCEF’in raporunda dünya genelinde yoksulluk, hastalık ve yetersiz beslenme yüzünden 2030 yılına kadar yaklaşık 70 milyon çocuğun beş yaşını görmeden ölebileceği kaydedildi.

Yeryüzü Doktorları bağışçıların desteği ile Yemen başta olmak üzere politik karışıklıklar ve insani krizler yüzünden yoksun kalmış ve açlık sıkıntısı çeken bölgelerde yaşayan anne ve çocuklara ulaşmayı hedefliyor. Bir bebeğin 1 aylık tıbbi beslenme bedeli 30 TL, iki aylık tıbbi beslenme bedeli 60 TL ve 100 günlük tıbbi beslenme bedeli ise 90 TL olarak belirlendi. Kampanyaya destek olmak isteyenler www.yyd.org.tr adresinden online bağış yaparak ya da MAMA yazıp 6612’ye SMS atarak 5 TL bağışta bulunabilir.

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?