banner15

10 Ekim Ankara anma törenleri yasaklandı

IŞİD'in Ankara Garı önünde düzenlediği terör saldırısının birinci yılı nedeniyle 10 Ekim'de başta gar çevresi olmak üzere il genelinde her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılması yasaklandı.

10 Ekim Ankara anma törenleri yasaklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İl İdaresi Kanunu'nun 11/c maddesindeki il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması amacıyla gerekli önlemlerin alınmasına yönelik hükümlere atıfta bulunulan açıklamada, bunun yanı sıra Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11/m maddeleri kapsamında, başta Ankara Garı önü ve yakın çevresi olmak üzere il genelinde 10 Ekim'de her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşünün yasaklandığı kaydedildi.

Açıklamada, sadece sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulacak sembolik bir grubun anma etkinliği düzenlemesine Ankara Valiliği'nin olurlarıyla izin verildiği bilgisi paylaşıldı.

NE OLMUŞTU?

10 Ekim 2015’te siyasi parti, sivil toplum örgütü ve sendikaların destek verdiği ’Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ için Ankara’ya gidenlerin toplandığı Ankara Tren Garı yakınında IŞİD'in düzenlediği canlı bomba saldırısında 109 kişi hayatını kaybetmiş, 500’ü aşkın kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 08:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35