banner15

10 ilde FETÖ'nün 'gaybubet evleri'ne operasyonda 44 gözaltı

Ege Bölgesi'ndeki illerde yeniden yapılanmaya çalıştıkları tespit edilen FETÖ mensuplarına yönelik İzmir merkezli 10 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında örgütün sözde il imamı, eğitim ve mali sorumlularının da bulunduğu 44 şüpheli yakalandı.

10 ilde FETÖ'nün 'gaybubet evleri'ne operasyonda 44 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir merkezli 10 ilde FETÖ/PDY'nin "gaybubet evleri"ne düzenlenen operasyonda, Ege Bölgesi'nde yeniden yapılanmaya çalışan örgütün, aralarında sözde il imamı, eğitim ve mali sorumlularının da olduğu 44 şüpheli yakalandı. 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'nin eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat Şube müdürlükleri ile MİT Bölge Başkanlığının katkılarıyla uzun süren planlı ve istihbari çalışmalar sonucunda örgütün İzmir'de halen aktif olarak faaliyetlerini sürdürdüğü tespit edildi.

FETÖ'nün örgütü canlı ve diri tutmak için yapılanmaya gittiğini tespit eden ekipler, para toplayan, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'den gelen emir ve talimatlar doğrultusunda hareket ettikleri belirlenen yeni bir hücre yapılanmasını belirledi.

"Gaybubet evleri" diye tabir edilen örgüt evlerinde sahte kimlikle birçok örgüt mensubunun barındığı, soruşturmalar kapsamında arandığı tespit edilen şüphelilerin de bulunduğunun belirlenmesi üzerine İzmir merkezli 10 ilde operasyon düzenlendi.

7'si örgütün gizli evleri olarak bilinen "gaybubet evleri" olmak üzere 60 adrese yapılan operasyonda, haklarında yakalama kararı verilen 53 şüpheliden 44'ü gözaltına alındı.

Şüphelilerden 12'sinin firari olarak arandığı ve örgüt içinde üst düzeyde sorumlu olduklarının değerlendirildiği bildirildi.

Gözaltına alınan S.K'nın ise örgütün "İzmir sorumlusu" olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 19:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35