120 Avukat Öcalan'la görüşme dilekçesi verdi

İmralı Cezaevi'nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan ile görüşmek isteyen 120 avukat Bursa Gemlik'te biraraya gelerek dilekçelerini

120 Avukat Öcalan'la görüşme dilekçesi verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul, İzmir'den Bursa'nın Gemlik ilçesine gelen bir grup avukat, İmralı Cezaevi'nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan ile görüşme taleplerini içeren dilekçeyi yetkililere verdi. Otobüsler ve özel araçlarıyla ilçeye gelen yaklaşık 120 avukat ile Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan'ın da aralarında bulunduğu HDP'li 6 milletvekili, Gemlik Jandarma Komutanlığı önünde toplandı.

Avukatlardan Ebru Günay, avukatlar olarak Öcalan ile görüşme taleplerinin 4 yıldır gemi arızalı olduğu gerekçesiyle kabul edilmediğini ileri sürdü.

Avukat Pınar Akdemir "Bizler, demokratik çözüm ve barıştan yana avukatlar olarak, Öcalan'ın sadece avukat, aile-vasi, heyet görüşmesi değil, gazetecilerle, aydınlarla, sivil toplum örgütleriyle, isteyen herkesle ve kendi kadrolarıyla da yani Kürt sorununun demokratik çözümünün tüm muhataplarıyla görüşmesinin koşullarının yaratılmasını istiyoruz" diye konuştu. Avukatlar komutanlık yerleşkesine görüşme dilekçelerini teslim etti.

HDP'li milletvekilleri ve avukatlar, açıklamanın ardından ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 15:45
banner53
YORUM EKLE

banner39