13 ilde IŞİD, PKK ve DHKP-C operasyonu

İstanbul, Bursa ve Ankara başta olmak üzere 13 ilde sabahıne rken saatlerinde IŞİD, PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H, DHKP/C, PKK'ya yönelik operasyonlar yapıldı, 251 kişi gözaltına alındı

13 ilde IŞİD, PKK ve DHKP-C operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

13 ilde sabahın erken saatlerinde binlerce polisin katılımıyla silahlı örgütlere yönelik operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda toplam 251 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde hava destekli operasyon düzenledi. Operasyonlara iki bini çevik kuvvet beş bin polis katılıyor

Edirne ve Bursa gibi çevre illerden destek için gelen özel harekat ve çevik kuvvet polisleri eşliğinde düzenlenen operasyonun IŞİD, PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H, DHKP/C, PKK örgütlerine yönelik olduğu öğrenildi. 

Polis helikopterinin de havadan destek verdiği, Okmeydanı, Sultangazi, Küçükçekmece, Sarıyer, Gaziosmanpaşa, Kağıthane ve diğer birçok ilçedeki adreslere eş zamanlı düzenlenen operasyona çok sayıda polisin katıldığı bildirildi. 

BAĞCILAR'DA BİR ÖLÜ

Operasyon kapsamında Bağcılar'da polisle çatışma giren DHKP/C üyesi bir kadın öldürüldü.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yürütülen eş zamanlı operasyon kapsamında, Bağcılar Yeni Mahalle Bülbül Sokak'taki bir adrese baskın düzenledi. Kapı önünde konum alan ve eve girmeye hazırlanan Özel Harekat polislerine içeriden ateş açıldı.

Kısa süreli çatışma sonrası DHKP/C üyesi olduğu tespit edilen bir kadının öldürüldüğü ve saldırıda kullandığı silahının ele geçirildiği öğrenildi. Ölen kişinin adı Günay Özarslan olarak açıklandı.

Kent genelindeki operasyon devam ediyor.

ANKARA'DA DA OPERASYON

Bu arada Ankara'da da PKK ve IŞİD bağlantılı kişilere yönelik 12 ayrı adrese düzenlenen operasyonda, 9 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde 12 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Sabah erken saatlerde düzenlenen operasyona çok sayıda polis katıldı. Operasyonda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemenin ele geçirildiği öğrenildi.

BURSA'DA 10 GÖZALTI

Bursa'da PKK'nın gençlik yapılanması olan Yurtsever devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H)'ne üye olduğu gerekçesiyle 10 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde meydana gelen bombalı saldırının ardından Bursa'da düzenlenen protestolarda polise taş ve şişe atan ve Yıldırım İlçesi'nde yol kesip geçen araçlara taş attığı, çocuklara da para karşılığı taş attırdığı iddia edilen YDG-H'lilere operasyon yapıldı.

Daha önceden adresleri belirlenen 10 kişi Bursa Emniyet Müdürlüğü Ekipleri'nce sabah saatlerinde evlerine yapılan eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alındı.

Terörle Mücadele, Asayiş ve Çevik Kuvvet Ekiplerinin katıldığı operasyonda gözaltına alınanların sorgusu Emniyet Müdürlüğü'nde devam ediyor.

DİYARBAKIR'DA 17 GÖZALTI

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bir polisin katledildiği birinin de yaralandığı silahlı saldırının ardından gerçekleştirilen operasyonlarda 17 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 10:53
banner53
YORUM EKLE

banner39