13 yaşındaki pres işçinin davası sonuçlandı

Plastik fabrikasında iş kazası sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki Ahmet Yıldız'ın babası maddi ve manevi tazminatlarının karşılandığı gerekçesiyle şikayetinden vazgeçti

13 yaşındaki pres işçinin davası sonuçlandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Adana'da, çalıştığı plastik fabrikasında iş kazası sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki Ahmet Yıldız'ın babası, maddi ve manevi tazminatlarının karşılandığı gerekçesiyle şikayetinden vazgeçti.

6. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, iş yeri sahibi tutuklu sanık A.K, Ahmet Yıldız'ın babası Mustafa Yıldız ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Sanık A.K, kick boks sporcusu olduğunu ve haziran ayında yapılacak Dünya Kick Boks Şampiyonası'na katılması gerektiğini belirterek, tahliye talebinde bulundu.

Yıldız ailesinin avukatları ise bilirkişi raporlarına itirazlarının olmadığını belirterek, müvekkillerinin maddi ve manevi tazminatları karşılandığı için şikayetinden vazgeçtiğini ifade etti.

Mahkeme heyeti, iş güvenliği uzmanlarından oluşacak 3 kişilik bilirkişi heyetine kusur durumuyla ilgi yeniden rapor aldırılmasına, sanık A.K'nın de tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Baba Mustafa Yıldız, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Oğlumu Allah verdi, Allah aldı. Eceli öyledir, kaderi öyledir. Yapılacak bir şey yok. Bir düşmanlığımız, bir husumetimiz yok. Allah'ın emrine ne diyebilirim. Şikayetçi değilim. Allah onun işini gücünü rast getirsin. O da böyle olmasını istemezdi. Biz maddi ve manevi zararımız giderildiği için davamızdan vazgeçtik" dedi.

TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ DEMİŞLERDİ

Adana'da, 14 Mart'ta, trafik kazası geçirdiği söylenerek ağır yaralı halde hastaneye getirilen 13 yaşındaki Ahmet Yıldız, müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Daha sonra, iş kazası sonucu hayatını kaybettiği tespit edilen Ahmet Yıldız'ın, çalıştığı iş yerinin sahibi A.K. tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 16:44
banner53
YORUM EKLE

banner39