banner15

14 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak, Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sürdürülen operasyonlarda dün 14 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

14 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay'ın açıklamasında Şırnak'ta 8, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 5 ve Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 1 PKK'lının etkisiz hale getirildiği bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan dün meydana gelen olaylara ilişkin bilgiler şöyle:

- Mardin / Nusaybin’de devam eden operasyonda; beş PKK mensubu etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 175’dir.), 19 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 384’dir.)

- Şırnak’ta devam eden operasyonda; sekiz PKK mensubu etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 155’dir.), 100 kg amonyum nitrat ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiş, üç el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 378’dir.).

- Hakkâri / Yüksekova’da devam eden operasyonda; bir PKK mensubu etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 133’dür.), üç el bombası, bir roketatar mühimmatı ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere 91 tüp ele geçirilmiş, 10 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 193’dür).

- Diyarbakır / Silvan’da, güvenlik güçlerince icra edilen yol araması esnasında, tespit edilen ve dört adet tüp ile güçlendirilmiş bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

- Hakkâri / Yüksekova’da, güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması esnasında tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

- Hakkâri / Şemdinli’de, icra edilen operasyonda; iki roketatar, bir adet 60 mm havan, bir bombaatar, üç roketatar mühimmatı, dört adet 60 mm havan mühimmatı, 20 el bombası, üç antipersonel mayını ve beş fünye ele geçirilmiştir.

- Bitlis / Mutki’de, icra edilen operasyonda; bir Kaleşnikof piyade tüfeği, dört şarjörü, 14 fişeği ve iki el bombası ele geçirilmiştir.

- Şanlıurfa / Suruç’ta, Suriye'den Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan, PKK / PYD mensubu iki terörist yakalanmıştır.

ERZURUM SORUMLUSU YAKALANDI

Muş'un Varto ilçesinde, PKK'nın sözde Erzurum bölge sorumlusu Mahmut Hayme'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Öte yandan 4 terörist de etkisiz hale getirildi.​

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 17:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48