17 milyon öğrenci için ders zili çaldı

Üç aylık tatilden sonra bugün 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen derslere başladı. İlkokul, ortaokul ve liselerde ders kitapları ücretsiz dağıtılıyor

17 milyon öğrenci için ders zili çaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2013 - 2014 eğitim - öğretim yılı bugün başladı. Yaklaşık 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ders başı yaptı. Okulların açılmasına sevindiğini belirten öğrenciler arkadaşlarıyla hasret giderdi.

İlkokul birinci sınıf ve anaokulu öğrencilerinin bir hafta önce uyum eğitimiyle başladığı 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı için ilk ders zili bugün çaldı. Yaklaşık 3 aylık aradan sonra 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ders başı yaptı. Sabah saatlerinden itibaren okul bahçelerini dolduran öğrenciler, arkadaşlarıyla hasret giderdi. Bahçede koşturup arkadaşlarıyla oyun oynayan öğrenciler, kendilerini zorlu bir maratonun beklediğini dile getirdi. Arkadaşlarını özlediklerini aktaran öğrenciler, bazı arkadaşlarının ve öğretmenlerinin ise başka okula gittiği için çok üzüldüklerini ifade etti.

Okullarda yapılan törenlerin ardından sınıfları dolduran öğrenci ve öğretmenler yeni eğitim ve öğretim yılına başlamış oldu. Öğrencilerin heyecanını paylaşan bazı veliler de çocuklarıyla birlikte okul bahçesinde ilk zilin çalmasını bekledi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu eğitim-öğretim yılında da ilköğretim, ortaöğretim, açıköğretim, görme engelli ortaöğretim ile görme, zihinsel işitsel engelli ilköğretimdeki öğrencilere, ders kitaplarını ücretsiz dağıtacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2013, 09:34
banner53
YORUM EKLE

banner39