banner15

20 bin öğretmen daha alınıyor

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu ay içinde 20 bin öğretmenin daha mülakatla alınacağını açıkladı

20 bin öğretmen daha alınıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı devam ederken, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu ay içinde 20 bin öğretmenin daha mülakatla alınacağını açıkladı.

FETÖ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: "(Gülen'in iadesi) ABD ile her alanda stratejik ortaklığı olan bir ülke olarak, özellikle suçluların iadesi anlaşmasını yapmış bir ülke olarak da, bu karar Amerikan yargısı tarafından verilene kadar, adı geçen kişinin Türkiye'ye iade edilmek üzere bulunduğu yerde tutuklanmasını talep ediyoruz. Eylül ayının 10'unda gönderilen dosya, ilgili kişinin tutuklanmasıyla ilgili bir taleptir. O da bizim ABD ile suçluların iadesi anlaşmasının 10. maddesinden kaynaklanan bir hakkımızdır. Bu başvurunun en kısa zamanda karşılanacağını, bununla ilgili adımların atılacağını umut ediyoruz."

MUSUL

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: "Musul ve Rakka operasyonları yapılacaksa bu operasyonlarda mutlaka yerel unsurların, o şehrin unsurlarından oluşan mukavemet birimlerinin sahada olması, uluslararası koalisyonun da bu yerli unsurlardan oluşan bu mukavemete destek vermesi meselenin aslıdır. Türkiye bu çerçevede, Rakka ve Musul operasyonları ve diğer operasyonların yürütülmesini düşünür ve bu çerçevede de oradan DAEŞ çıkartılırken, oraların başka bir terör örgütüne bırakılmasını da asla kabul etmez."

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 18:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35