banner39

banner35

"2023'ün neticesini ben sizin gözlerinizde okuyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da 8 ilden gelen gençlere hitap etti.

Güncel 21.05.2022, 20:43 21.05.2022, 21:25
"2023'ün neticesini ben sizin gözlerinizde okuyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da düzenlenen "Bir Gençlik Şöleni"nde 81 ilden gelen gençlere seslendi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

"MERAL HANIM SEN KİM? SULTAN ABDÜLHAMİT'E SAYGISIZLIK KİM?"

Varsın birileri Gezi olaylarında emperyalistlere selam dursun. 6'lı masanın etrafında buluşanlara Abdülhamit nezdinde yapılan tarih, değer düşmanlığına yapılanlara katılıp katılmadığını sormak da hakkımızdır. Siz bu emperyalist ağızlara hak ettikleri cevabı verecek gençliksiniz. Sultan Abdülhamit'e laf atan, dil uzatan hanımefendiye şunu sormak lazım; 33 yıl hasta dev diye takdim edilen Osmanlı'yı bir karış toprak kaybetmeden yöneten Sultan Abdühamit'e hakaret haddini aşmazlıktır. Bu haddini aşanlara bu millet 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral Hanım sen kim, sultan Abdülhamit'e saygısızlık kim? O 6'lı masada olanlardan isim vemeyeceğim, 3 tanesi var ki, bunlar Sultan Abdühamit'e bugüne kadar laf söyletmemişlerdi. Şimdi ne oldu bunlara da sus pus oldular? Ne oldu bunlara Sultan Abdühamit cennet mekân, ona laf atanlara haddini bildiremediler.

"2023'ÜN NETİCESİNİ BEN SİZİN GÖZLERİNİZDE OKUYORUM"

Bu akşam buradan ilk sinyali veriyorum. Siz bizim 40 yıllık siyasi mücadelemiz ve 20 yıllık iktidarımızda temellerini attığımız büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını 2053 vizyonuyla taçlandıracak gençliksiniz. Her birinizin kalbimizde, zihnimizde ayrı, özel, eşsiz bir yeri var. Bu bakımdan karşımdaki gençliği Allah için seviyorum. Sizin gibi bir gençliğe sahip olduğumuz için de Allah'a hamd ediyorum. 2023'e hazır mıyız? Tüm arkadaşlarınıza bu akşamın coşkusunu iletmeye hazır mıyız? 2023'ün neticesini ben sizin gözlerinizde okuyorum. Bu kararlılığınız, devamlılığınız inşallah 2023'le birlikte yeni bir dönemi başlatacak ve sizlerle birlikte aldığımız emaneti doruğuna yerleştireceğiz. Şimdi sizlerle stadyumun burasında az önce stadyumun dışında yine on binlere hitap ettim. Gençlikte durmak gerilemektir, gerilemek yıkılmaktır, yıkılmak ölmekten beterdir. Sürekli ileriye, daha ileriye, hep ileriye doğru gitmek, hep yukarıya doğru tırmanmak, zirveden gözünü ayırmamaktır.

"BAY KEMAL TANKLARIN ARASINDA GEÇİP BAKIRKÖY BELEDİYESİ'NE SIĞINDI"

Bugün İsveç Başbakanı, Finlandiya Cumhurbaşkanı, ardından NATO Genel Sekreteriyle görüştüm. Dün İngiltere Başbakanı ile görüştüm. Rusya-Ukrayna savaşı ve ikili ilişkilerimizi konuştuk. Bugün dünyada dijital mecralara hapsedilmiş, kariyer arayışında bir gençlik profili öne çıkmaktadır. Biz her fırsatta imandır ol cevher ki, ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür. Biz bugerçeği Kasımpaşa'dan çıkıp, Cumhurbaşkanlığına uzanan safhada gördük. Bay Kemal tankların arasından gelip, geçip Bakırköy Belediyesi'ne sığınmıştı. Hatırlayın onları, çünkü o günden bugüne 7 yıl geçti. Çağrıyı yaptık 'meydanlara' dedik ve gençlik meydanlara yürüdü. Türkiye'nin genelinde elde ettiği her kazanım gençlerimizin ortaya koyduğu onurlu duruşları, elde ettikleri başarıları sayesindedir. Şimdi karşımda Teknofest gençliğini görüyorum. İnşallah Teknofest gençliğiyle 2023 seçimlerine yürüyoruz.

"ADANA'YA BU STADI BİZ İNŞA ETTİK: BUYRUN EMRİNİZDEDİR, DEDİK"

Birileri süresi anlık, saatlik, günlük hadi bilemediniz haftalık olan yalanlarla kendilerini avuturken biz 10 yıl, 30 yıl, 50 yıl, 70 yıl sonrasının Türkiyesini konuşuyoruz. Bunu da kendi kendimize yapmıyoruz. Tiyatrovari şovlarla kendi kendimizi kandırmıyoruz. Tüm hayallerimizi, sizlerle gençlerimizle birlikte kuruyoruz. Tüm hedeflerimizi gençlerimizle belirliyoruz. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Bizim bir derdimiz, aşkımız var. Şu stad Adana'ya bizim eserimizdir. Burayı biz inşa ettik, Adana'ya 'buyrun emrinizdedir' dedik. Biz hizmet siyasetiyle yola çıktık. Eser siyasetiyle yola çıktık. Unutmayın eşşek olur kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz bununla varız. İnşallah bundan sonraki hedeflerimizi sizlerle birlikte hayata geçireceğiz.

"BUGÜN AYASOFYA FATİH'İN EMANETİNE UYGUN ŞEKİLDE İBADETE AÇILDI MI?"

Ülkemizde eskiden beri gençleri hem geçmişlerinden kopartmaya hem de karar ve mekanizmaların dışında tutmaya çalışan bir zihniyet var. Bugün haklar, özgürlükler, uygulamalar olarak gördüğünüz hususlar var. İnsanlarımızın inançlarını öğrenmeleri, ibadetlerini yerine getirmeleri, diledikleri kılık kıyafetle her yere girebilmelerin önünde gizli açık engeller vardı. Bugün Ayasofya Fatih'in emanetine uygun şekilde ibadete açıldı mı? Bugün genç kızlarımız okullarına, çalışan kadınlarımız işyerlerine başörtüleriyle girebilmektedir. Bizim gençliğimiz imam hatiplerin kapılarına sinsi kilit vurulmasına karşı çıkmakla geçti. Gür sada ile sadece Adana değil tüm Türkiye, tüm dünya duysun; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?