banner39

28 Şubat davasında 21 sanık müebbet hapse çarptırıldı

28 Şubat davasında, Çevik Bir, İsmail Hakkı Karadayı ve Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 21 sanığa müebbet hapis cezası, 68 sanık hakkında da beraat kararı verildi.

Güncel 13.04.2018, 17:47 13.04.2018, 18:17
28 Şubat davasında 21 sanık müebbet hapse çarptırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

28 Şubat sürecine ilişkin aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir’in de aralarında bulunduğu 103 sanığın darbe suçundan yargılandığı davada karar açıklandı.

68 sanık hakkında yapılan yargılama sonucunda yüklenen suçu işlediği sabit olmaması nedeniyle beraatine karar verildi. Ölüm nedeniyle 4 kişinin davası düştü. Çevik Bir, İsmail Hakkı Karadayı, Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 21 sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi.

Davada Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Dizdar, Çetin Saner, Erdoğan Öznal, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılıç, Hayri Bülent Alpkaya, Hikmet Köksal, İdris Koralp, Kenan Deniz, Muhittin Erdal Şenel, Vural Avar ve Yıldırım Türkeri de müebbet hapis cezasına çarptırıldı.  

Mahkeme, yaşları, sağlık durumları da dikkate alınarak haklarında yurt dışına çıkma yasağı ve imza karşılığında adli kontrol uygulanması kararını verdi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?