banner39

28 Şubat mağdurlarına sınavsız geçiş yok

28 Şubat mağdurlarının KPSS'siz devlet memurluğuna alınmacağı yönündeki söylentilerin asılsız olduğu, onların da sınavla alınması yönünde karar verildiği öğrenildi

Güncel 11.06.2014, 17:05 11.06.2014, 17:24
28 Şubat mağdurlarına sınavsız geçiş yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, 28 Şubat sürecinde başörtüsü nedeniyle üniversiteden atılanların KPSS'ye girmeksizin kamuda işe girebilmelerine imkân tanınması önerisine, 'Sınavsız olmaz' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dün partisinin grup toplantısının ardından Meclis'teki makamında bazı bakanlar, grup başkanvekilleri ve milletvekilleriyle görüştü. İddiaya göre görüşmede Meclis'in çalışma takvimi, Genel Kurul'da geçen hafta Ak Partili milletvekillerinin devamsızlığı nedeniyle yaşanan sıkıntılar ve torba kanun tasarısı üzerinde yapılan çalışmalar ele alındı.

DEVAMSIZLIKLARI SORDU

Milliyet'ten Şebnem Hoşgör'ün haberine göre, yargı paketinin Genel Kurul'daki geçen haftaki görüşmelerinde muhalefetin karar yeter sayısı ve yoklama taleplerinin karşılanmasında sıkıntı yaşanmış, bazı basın organlarında bu tablonun Ak Partili milletvekillerinin parti teşkilatlarında yaşanan görevden almalara yönelik tepkiden kaynaklandığını, vekillerin tepki nedeniyle Genel Kurul'a gelmedikleri yorumları yer almıştı. Erdoğan, görüşmede kurmaylarına Genel Kurul'da geçen hafta yaşanan sıkıntının neden kaynaklandığını sordu.

SON SÖZ ERDOĞAN'DAN

Görüşmede 28 Şubat sürecinde, “başörtüsü” nedeniyle üniversiteden atılanların mağduriyetlerini gidermeye yönelik olarak, madencilerin özlük hakları ve taşeron sistemiyle ilgili önemli düzenlemelerin yanı sıra kamu alacaklarıyla ilgili kapsamlı af düzenlemeleri içeren torba kanununa bir madde monte edilmesine yönelik önerge de değerlendirildi.

Ak Partili milletvekillerince hazırlanan önerge ile 28 Şubat sürecinde kıyafeti nedeniyle üniversiteden atılanlardan öğrenci affıyla okullarına geri dönüp mezun olanların yaş sınırına takılmaksızın ve KPSS şartı aranmaksızın kamuda işe girebilmelerinin önü açılıyordu. Grup yöneticilerinin ağırlıklı bölümünce, “eşitlik ilkesine aykırılık oluşturur” denilerek sıcak bakılmayan düzenleme konusunda son söz Erdoğan'a bırakıldı. Erdoğan ise yaklaşık 100-150 kişiyi kapsayacak bu düzenlemeye, “Sınavsız olmaz. Onlar da sınava girsinler” dedi.

banner53
Yorumlar (3)
NURAN ARIK 7 yıl önce
BEN ŞU AN O ÇOĞUNLUĞUN ARASINDA DEĞİLİM AMA UZAKTAN KATILIYORUM.BİR TARAFIM HEP BURUK.ARKADAŞLARIM MESLEKLERİNİ ALIRKEN BEN 14 YIL HEP BEKLEDİM.HAKKI ALINANLARDAN BİRİYİM.98 MEZUNU OLAMADIM 2010 MEZUNUYUM.YAŞ GEÇİNCE SİZİ KİM NEREYE ALIR DİYORDUM Kİ BU KARAR ORTAY ÇIKTI İNŞALLAH KISA ZAMANDA KPSS OLMADAN HALLEDİLİR.
KARAYEL 7 yıl önce
Sayın Başbakanımıza sesleniyorum..Kpss olmadan memuriyete geçmez haksızlık diyorsunuz amenna :)) Peki 1999 mezun olması gerekirken sırf başını açmamak için 10 yıl bekleyip diplomayı alan bu insanları 15 yıl boyunca maddi manevi zarar uğramasına ne diyorsunuz. EL-VİCDANNN :((
hacer 6 yıl önce
sn cumhur başkanı bizim onu maddi çıkarların ötesinde desteklediğimizi biliyor yani bizden yana sırtı pek biz yıkıp döken ekip değiliz halimize razı oluruz nasıl olsa vay be bari haksızlık olur deyipte yeterince incinen gönülleri daha fazla incitme biz haksızlığın ne olduğunu busüreçte iyi öğrendik başkan 100 150 kişinin işe girmemesi için bu kadar uğraş vermeniz dehşet doğrusu neyse kader diyelim
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?