28 Şubat tankları tatbikat yapıyormuş!

28 Şubat davasından yargılanan dönemin KKK Hikmet Köksal, Sincan'da yapılan tank gösterisinin bir gözdağı değil, tatbikat olduğunu iddia etti

28 Şubat tankları tatbikat yapıyormuş!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor.

Dünkü celsede savunması alınan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Hikmet Köksal, Sincan'da yapılan tatbikatın planlı olduğunu ileri sürdü.

Tatbikatın kendi emri ile öne alındığını söyleyen Köksal, "Sincan'a doğru giderseniz Ankara'yı arkanıza alırsınız. Meclis'e doğru mu gidelim?" dedi. Her zamanki yolda tamirat olduğu için bu yolu kullandıklarını söyleyen Köksal, "Sincan'a doğru giderseniz Ankara'yı arkanıza alırsınız. Meclis'e doğru mu gidelim? Kötü niyetli olmanız için yürüyüş yapmanız gerekmez. Bir emir veririm, tüm kara kuvvetlerini çıkarırım. Bunu emir gereği yaparım, kimseye de sormam." ifadelerini kullandı.

Savcı Çetin, "Yapılan tatbikatın planlanıp planlanmadığının belgesi Genelkurmay'da yok. Planlı tatbikatla ilgili bir belge gerekli yere iletilmez mi?" sorusuna ise Köksal, "Tatbikat 7'sinde yapılacaktı. Ben 4'üne aldırdım." şeklinde cevap verdi. 28 Şubat MGK bildirisine atfen iyi niyetle hükümete tavsiye niteliği taşıdığını kaydeden Köksal, "Niyetimiz kötü olsaydı bizi kolay kolay kimse durduramazdı." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 10:59
banner53
YORUM EKLE

banner39