banner39

3. Köprü ihalesi salı günü

MÜSİAD'ın toplantısına telekonferansla bağlanan Binali Yıldırım, 3. Köprü'nün ihalesinin salı günü gerçekleşeceğini açıkladı.

Güncel 05.03.2011, 11:36 05.03.2011, 11:43
3. Köprü ihalesi salı günü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mersin'de düzenlenen MÜSİAD'ın 72. Genel İdare Kurulu gala yemeğine telekonferansla canlı olarak bağlanan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım sürpriz açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, İstanbul'da yapılması planlanan 3. Boğaz Köprüsünü salı günü ihaleye çıkaracaklarını belirterek, ''Hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

Ulaşım ve iletişim adına neye ihtiyaç varsa ona hizmet verecek bir hükümet olduğunu belirten Yıldırım, şunları söyledi:

''Bu ülkede, ülkesine sevdalı hizmet aşığı bir Başbakan, Recep Tayyip Erdoğan var. Bundan sonra hepimizin ortak hedefi 2023'tür. 100'üncü yıl hedeflerimizi, dünyanın 10 büyük ekonomisi arasında Türkiye hayalimizi birlikte geliştireceğiz. Bunun için demiryollarımızı iki katına çıkaracağız. Onun için 15 bin kilometre daha bölünmüş yol yapacağız. Bunun için 60 milyon kapasiteli en az bir havaalanı, 30 milyon kapasiteli en az iki havaalanı daha yapacağız. Dünyanın 10 büyük limanları arasında bir Türk limanını oluşturacağız. İşte Mersin. Limanın önceden ne durumda olduğunu biliyorsunuz. Eğer üretmezseniz, limanlarınızı gereği gibi aktif ve verimli çalıştıramazsanız dünya lideri olamazsınız, dünyada dikkati çeken ülke olamazsınız. Türkiye sözü dinlenen, itibar edilen bir ülkeyse bunun arkasında yapılan işler vardır, uygulanan politikalar vardır. Komşularımızla olan ilişkilerimizdeki başarı vardır.''

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?