banner15

3. Köprü işçilerinin ikramiyesi ödendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın firmadan aldığı ikramiye sözünün tutulmadığını söyleyip eylem yapan 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışan işçilerin ikramiyeleri ödendi.

3. Köprü işçilerinin ikramiyesi ödendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde görev alan işçilere verilen ikramiye sözü yerine getirildi. İşçilerin ikramiyesi yüklenici IC İÇTAŞ-Astaldi Konsorsiyumu tarafından ödendi. Konsorsiyumdan yapılan açıklamada, ikramiyelerin verilen söz üzerine Ramazan ayından önce ödendiği belirtildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen son tabliyenin kaynak töreni sırasında Erdoğan'ın da isteğiyle işçilere ikramiye sözü verildiği hatırlatıldı.

Köprünün temelinin 29 Mayıs 2013'te atıldığı ve Türkiye'nin yakın dönemdeki en önemli projelerinden biri olduğu aktarılan açıklamada, "Projede ayrıca tabliye töreninden sonra iş bitimi nedeni ile işten ayrılmış olan işçilerimizin ikramiyeleri de resmi bildirimleri müteakip ödenmiştir" denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3. boğaz köprüsündeki törende, yüklenici firma başkanından işçiler için aldığı, "3'er bin lira ikramiye, evlenmek isteyenlere düğün" sözünün tutulmadığını söyleyen işçiler, eylem yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 17:40
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48