banner15

3. Köprüden kaçak geçmenin cezası ağır!

İstanbul’a yapılan üçüncü köprünün geçiş ücretleri netleşmeye başladı. Köprüden geçiş küçük arabalar için 3, büyük arabalar için 9 dolar. Bu durumda köprüden kaçak geçenler için ceza çok büyük olacak.

3. Köprüden kaçak geçmenin cezası ağır!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul’a yapılan üçüncü köprü geçtiğimiz hafta tamamlandı. Açılışla birlikte, köprüden geçiş ücretleri de netleşmeye başladı. Köprüden geçiş küçük arabalar için 3, büyük arabalar için 9 dolar. Bu durumda köprüden kaçak geçenler için ceza çok büyük olacak. Köprüden kaçak geçip otoyola girenler 800 liraya kadar kaçak geçiş bedeli ödemek zorunda kalabilir.

İstanbul’a yapılan üçüncü köprü geçtiğimiz hafta tamamlandı. Hürriyet'in haberine göre köprüden geçiş ücretleri de netleşmeye başladı.

Köprüden geçiş küçük arabalar için 3 dolar, büyük arabalar için 9 dolar. Bu durumda köprüden kaçak geçenler için ceza çok büyük olacak. Köprüden kaçak geçip otoyola girenler 800 liraya kadar kaçak geçiş bedeli ödemek zorunda kalabilir.

3. köprü geçişinde küçük arabalar 3 dolar yani 9 lira kamyon ve otobüsler 15 dolar yani 45 lira ödeyecek.

Bu durumda geçişin kaçağı on katı şeklinde hesaplandığında otomobiller için 90 ve kamyon ve otobüsler için 180 lira olacak.

OTOYOLA DEVAM EDENLER İÇİN CEZA DAHA BÜYÜK

Ancak burada bir de otoyola girip, kaçak devam etme ihtimali de var. Böylece otoyol için ödenecek geçiş ücretleri dikkate alındığında şöyle bir tablo ortaya çıkıyor. Otoyolda sürücüler kilometre başına 0,08 dolar, yani 0,8 sent ödeyecek. En iyi ihtimalde 320 km yol giden bir sürücü, yol için 25,6 dolar ödeyecek.

CEZA 768 LİRAYA KADAR ÇIKABİLİR

Kaçak geçtiği için bunun cezası da 10 katı olacağından rakam 256 dolara çıkacak, yani 768 lira.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 17:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48