banner39

35 kişi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Irak sınırında Türk F 16 uçaklarına hedef olarak hayatını kaybedenler için Bursa ve Ankara'da gıyabi cenaze namazları kılındı

Güncel 31.12.2011, 14:03 31.12.2011, 15:29
35 kişi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak sınırında Türk F 16 uçaklarına hedef olarak hayatını kaybeden 35 kişi için Bursa ve Ankara'da cenaze namazları kılındı.

Doğu-Batı Kardeşlik Platformu üyesi bir grup, Şırnak Uludere'de dün toprağa verilen 35 kişiiçin öğle namazından sonra Ulucami'de gıyabi cenaze namazı kıldı. Cenaze namazının ardından açıklama yapan platform sözcüsü Hasan Ünal, olayın şekli ve sebebiyle ilgili sürdürülen polemiklerin bir kenara bırakılarak işin asılının aydınlatılmasını istedi.

Siyasi iradenin olaya yaklaşımının kamu vicdanini tatmin etmekten uzak kaldığını belirten Ünal, şöyle konuştu: "Bu tutumun aynen sürdürülmesi hedeflenen ve beklenen barış ortamına gölge düşürecektir. Devletin en önce ve en önemli görevi can ve mal güvenliğini sağlamak iken devlet gücüne dayanılarak 38 genç kardeşimizin sorumsuzca katledilmiş olması hiçbir gerekçe ile hafifletilemez ve geçiştirilemez. Doğu-Batı Kardeşlik Platformu olarak siyasi iradeden beklentimiz benzer acı olayların bir daha yaşanmaması adına bu katliamın kararlılık ve hakkaniyetle soruşturulması ve sorumluların mutlaka cezalandırılmasıdır."

Grup basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

ANKARA'DA DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Uludere'de hayatını kaybedenler için Ankara'da da cenaze namaz kılındı.

MAZLUMDER Ankara Uludere'de hayatını kaybedenlerle ilgili basın açıklaması yapıp ardından gıyabi cenaze namazı kıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?