banner15

36 yaralıdan 12'si yabancı uyruklu

İstiklal patlamasında ölenlerden yaralananlardan 12'sinin yabancı uyruklu olduğu belirlendi. Ölenlerden birinin ise İsrailli olduğu iddiaları var

36 yaralıdan 12'si yabancı uyruklu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısında ölen ve yaralanan vatandaşlarla ilgili Sağlık Bakanı açıklama yaptı. Mehmet Müezzinoğlu: "7'si ağır 36 yaralı var. Yaralıların 12'si yabancı uyruklu" dedi.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada da, Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2 İsrail, 1 İzlandalı; Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 3 İsrail; Çapa Tıp Fakültesi'nde 1 Alman, 1 İsrail; Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1 Dubai, 1 İranlı ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2 İrlandalı olmak üzere toplam 12 yabancı uyruklu yaralının bulunduğu bildirildi.

Yaralılar Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Alman Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. 

Taksim'de meydana gelen saldırıyla ilgili soruşturmayı 5 savcı yürütecek. Patlamanın olduğu bölgede giriş çıkışların kapatıldığı alan genişletildi.

Bu arada patlamada ölenlerden birinin İsrailli olduğu ileri sürüldü ama bu iddia şu ana kadar doğrulanmadı

Dolmabahçe ofisinde patlama ile ilgili üst düzey toplantı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 16:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48