5 PKK'lı daha ikna yoluyla teslim oldu

İçişleri Bakanlığı: "Yürütülen ikna çalışmaları sonucunda, 1 Ocak’tan bugüne kadar teslim olan örgüt mensubu sayısı 223’e yükseldi"5 PKK terör örgütü mensubu ikna yoluyla teslim oldu

5 PKK'lı daha ikna yoluyla teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucu, PKK terör örgütünden kaçan 5 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucunda, PKK terör örgütünden kaçan 5 örgüt mensubu, Türkiye'ye giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim oldu. 

Teslim olan teröristlerin 1995 ve 2015 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları; Türkiye, Suriye ve Irak'ta faaliyet yürüttükleri belirlendi. Teslim olanlardan birinin 25 yıldır örgüt içerisinde olduğu tespit edildi. 

Açıklamada, "Yürütülen ikna çalışmaları sonucunda 1 Ocak’tan bugüne kadar teslim olan örgüt mensubu sayısı 223’e yükseldi." ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 22:24
banner53
YORUM EKLE

banner39