banner15

7 bomba dolu araç, çok sayıda canlı bomba yakalandı

Adana'da yedi bombalı araçla saldırı planladıkları öne sürülen biri üniversite öğrencisi 5 kişi yakalandı

7 bomba dolu araç, çok sayıda canlı bomba yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin Kobani (Ayn el-Arap) kentinde bomba eğitimi aldıktan sonra havalimanı, kaymakamlık binası, polis merkezi ve halkın yoğun olduğu yerler olmak üzere 7 bombalı araçla saldırı planladıkları öne sürülen biri üniversite öğrencisi 5 kişi, Adana'da yakalandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, PKK'nın kentte bombalı saldırı yapacağı istihbaratı üzerine il genelinde önlemlerini arttırdı.

Farklı polis merkezlerinin çevresinde gezen şüpheli iki kişiyi takibe alan ekipler, Adana Havalimanı, polis merkezleri ve Ceyhan Kaymakamlığı çevresinde keşif yaptıklarını belirledi.

PATLAYICILAR GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSUNDA

Takibi sürdüren polis, şüphelilerin merkez Seyhan ilçesi Ova Mahallesi'nde zaman zaman bir plastik geri dönüşüm deposunu kullandıklarını, kırsaldan kente gönderilen patlayıcıların bu depoda saklandığını tespit etti.

Depoya operasyon düzenleyen ekipler, keşif yaparken tespit ettiği Dicle Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi İhsan O. ile esnaf Mahmut B. ile onlarla hareket ettiği ileri sürülen akraba oldukları belirlenen A.B, Ö.B. ve A.B'yi yakaladı.

Depoda yapılan aramada 21 kilogram TNT, 1 kilogram C4 ve 2 el bombası ele geçirildi. El bombalarının nemden korunması için pirinç dolu bir kutuda saklandığı belirlendi.

Emniyet Müdürlüğüne götürülerek sorguya alınan şüphelilerden üniversite öğrencisi İhsan O'nun, Kobani'de bomba eğitimi aldığı iddia edildi. 

Zanlıların, 7 bomba yüklü araçla havalimanı, kaymakamlık binası, polis merkezi ve halkın yoğun olduğu yerlerde eylem yapmak istediği öne sürüldü.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 10:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35