banner39

70 bin askere erken terhis

Askerlik süresinin 15 aydan 12 aya indirilmesi ile yaklaşık 70 bin asker erken terhis olacak

Güncel 20.10.2013, 09:38 20.10.2013, 09:38
70 bin askere erken terhis

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili yetkinin ve kararın Bakanlar Kurulu'na ait olduğunu ve yaklaık 70 bin askerin erken terhis olacağını söyledi.

Bayramı Sivas'ta geçiren İsmet Yılmaz, Ankara'ya geçerken Kayseri'de mola verdi. Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan ile görüşen Yılmaz, ziyaret çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı.

Askerlik süresinin kısaltılması ile ilgili bir soru üzerine, yarın meselenin Bakanlar Kurulu'nda görüşüleceğini aktardı.

Yılmaz, "Genelkurmay Başkanlığı'mızın yapmış olduğu çalışmayı Bakanlar Kurulu bilgisine sunarız. Biliyorsunuz şu an uygulanan 15 aylık askerlik süresini 12 aya indirmek Bakanlar Kurulu'nun yetkisindedir. Bakanlar Kurulu hangi tarihten itibaren 15 aylık askerlik süresinin 12 aya düşeceğine karar verir ve o karar da uygulamaya geçer. Muhtemelen bu vereceği kararla birlikte 70 Mehmetçiğimiz tezkere alacaktır. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz." cevabını verdi.

banner53
Yorumlar (1)
NADİR 8 yıl önce
SEÇİM ÖNCESİ İNCE HESAP,KANEVİÇE GİBİ İNCE İNCE YASEMİNCE BİR ŞEY AMA 12 AYDA TEZKERE ALAMAYANLAR BİZİM GÜNAHIMIZ NEYDİ DERSE İŞ SURİYE POLİTİKASINA DÖNEBİLİR
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?