banner15

81 ilin tamamına giden tek cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı Gül, bugün başlayan Tekirdağ ve Kırklareli ziyaretleriyle, 81 ili ziyaret etme hedefini gerçekleştirmiş oluyor. Cumhurbaşkanı Gül, 81 şehir ziyaretiyle, görev süresinde tüm illere giden ilk cumhurbaşkanı da olacak

81 ilin tamamına giden tek cumhurbaşkanı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tekirdağ ve Kırklareli'ne yapacağı ziyaretlerle, görev süresinde 81 ili ziyaret etme hedefini gerçekleştirecek. Bazı illere uzun yıllar sonra cumhurbaşkanı düzeyinde ilk gezileri yapan Gül, Türkiye'nin tüm illere giden ilk cumhurbaşkanı olacak.

Cumhurbaşkanlığı görevine başladığı 28 Ağustos 2007'den bu yana 79 şehri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, yarın Tekirdağ'a gidecek. Valilik, belediye başkanlığı, garnizon ve üniversite ziyaretlerinin ardından kent temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek Gül, gece Tekirdağ'da kalacak.

Kırklareli'ne 18 Haziran Çarşamba günü geçecek Gül, Valilik, Belediye Başkanlığı ve üniversiteyi ziyaret edecek, öğle yemeğinde il temsilcileriyle buluşacak. Cumhurbaşkanı Gül, Pınarhisar'daki 5. Kolordu İstihkam Alay Komutanlığında sancak tevdi törenine de katılacak.

HEDEF GERÇEKLEŞİYOR

7 yıllık görev süresinde 81 ili ziyaret etmek istediğini sık sık dile getiren Gül, ilk yurt içi gezisini 11-14 Eylül 2007 tarihleri arasında Van, Hakkari, Siirt, Şırnak ve Diyarbakır'a yaptı.

İzmir, Antalya, Kayseri'nin de aralarında bulunduğu bazı illere çeşitli organizasyonlar nedeniyle birkaç kez giden Gül, Tekirdağ ve Kırklareli ziyaretleriyle 81 ili tamamlayacak. Gül, Burdur'a 43, Ordu'ya 31, Adıyaman, Artvin ve Kastamonu'ya 27, Bitlis, Giresun ve Rize'ye 25, Yozgat'a 20, Gümüşhane'ye 19 ve Tunceli'ye 14 yıl aranın ardından cumhurbaşkanı düzeyinde ilk ziyaretleri yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül, 81 şehir ziyaretiyle, görev süresinde tüm illere giden ilk cumhurbaşkanı olacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Şükrü Baş
Mehmet Şükrü Baş - 6 yıl Önce

Gezmek iyidir...Evliya Çelebi'de çok gezdide adı seyyah'a çıktı. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın bir diğer adı da "Seyyah Gül" olur. Çokda yakışır Vallahi...

banner39

banner50

banner47

banner48