banner39

AA: 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin öldürüldü

Anadolu Ajansı, PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin, Suriye'de öldürüldüğünü duyurdu

Güncel 09.07.2016, 18:58 09.07.2016, 19:52
AA: 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin öldürüldü

Anadolu Ajansı, PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin, Suriye'de öldürüldüğünü duyurdu.

Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, AA'ya PKK'nın üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıkladı. Hasekavi, PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in dün akşam 20.30'da Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken hedef alındığını söyledi. Fehman Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü belirten Hasekavi, Suriye ve Türkiye halkına "müjde" olarak nitelendirdiği bu operasyonun uzun süren takip sonrası gerçekleştiğini ifade etti. Hasekavi, PKK terör örgütünün Suriye topraklarında işgalci olduğunu bildirerek, "Beşşar Esed rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK'nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz." dedi.

Fehman Hüseyin, PKK'nın Suriye kökenli üst düzey isimlerinden biri olarak biliniyor. Dağlıca ve Aktütün'deki birçok karakol saldırısından sorumlu tutulan Hüseyin, örgütün en çok aranan birkaç isminden biri.

BAHOZ ERDAL KİMDİR ?

Bahoz Erdal veya Dr. Bahoz Erdal kod ismiyle bilinen Suriye kökenli Fehman Hüseyin 1969 yılında dünyaya geldi. PKK'nın üst düzey isimlerinden biri olan Suriyeli Erdal, Şam'da tıp eğitimi almıştı. Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının ardından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'la birlikte örgüt yapılanmalarının kontrolünü ele geçirmişti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?